x-kom hosting

OC: E8200, Asus P5K PRO, GRAM PRO 900MHz

imigas
utworzono
utworzono

Na chwilę obecną testuje prędkość 3448MHz (FSB 431) na napięciu 1,35V. Nie chce iść już wyżej bez wyraźnej potrzeby. Chciałbym tylko zapytać Was jaki to jest wynik. Powinienem móc uzyskać taką prędkość przy niższym napięciu?

RAMy ustawione są na ok. 1033 MHz przy 2,0V. Przyznam że nie wiem zbytnio jak je podkręcać, bo nie wiem czego się spodziewać, jak testować stabilność pamięci. Czy efekty 'przekręcenia' są podobne jak przy CPU (nie włączanie się komputera lub Windowsa, error w prime)?

Chłodzenie na razie Intelowskie. Po krótkiej, 15-minutowej pracy temperatura CPU nie przekroczyła 53*C.

snip91
komentarz
komentarz

Jak tylko 53'C to możesz kręcić dalej ;) Wynik dość dobry.

RAM kręcisz podobnie jak procek. Jak za wysoko będzie to komp albo nie wstanie, albo będą zwiechy, BSOD'y. Ten RAM kręci sie spokojnie do 1100 MHz przy CL5, nawet wyżej.

imigas
komentarz
komentarz

No ok, temperatury póki co na poziomie, ale napięcie idzie w górę. Mówiliście w jednym temacie, że 1,35V dla 45nm to max. No i co tu począć? :huh:

A jakie napięcie dla tego RAM przy przykładowym 110MHz?

Od razu dodaję: wiem że nie jesteście wróżki ^^ Chodzi mi orientacyjnie. Dotychczas było "Auto". Na pamięciach jest napisane 2,0V - 2,2V, ale z kolei standardowo to 1,8V. Jaką wartości się spodziewać na dzień dobry przy 1100MHz?

res.PNG

post-19000-1209412130_thumb.png

snip91
komentarz
komentarz

Zostaw na razie te 2.0V i kręć, zobaczysz kiedy trzeba będzie podnieść. Nie ma co na silę pchać wyższego napięcia.

Gość
komentarz
komentarz
Mówiliście w jednym temacie, że 1,35V dla 45nm to max.

Max. na 24/7.

Ram 2,1V

Podnieś vNB o 0,05-0,1V

imigas
komentarz
komentarz

Przy FSB 431 mam do wybory taktowanie pamięci 1035, 1081, 1149 i reszte. Dla 1081 mam 2,0V i Prime pracuje (i tak zostawie na dłuższy test). Przy 1149MHz 2,1V było nie wystarczające - od razu error w Prime. Być może 2,14V byłoby wystarczająco, 2,16V na pewno - testowałem.

Aha, testowałem na gorąco, czyli nie było od razu błędu w programie. Teraz dopiero pusze obliczanie na dłużej.

Max. na 24/7.

No komputer nie chodzi dziennie dłużej jak 6 godzin. Czasem dużo krócej, niezwykle rzadko pochodzi z 12h. Na pewno bym nie zostawił na dosłowne 24h/dobe przy takich ustawieniach, choćby z szacunku dla sprzętu.

Podnieś vNB o 0,05-0,1V

Standard mam 1,25V, czyli 1,3V-1,35V?

snip91
komentarz
komentarz

Sprawdzaj ;) Daj 2.15V i powinny chodzić przy 1150 MHz.

Gość
komentarz
komentarz
No komputer nie chodzi dziennie dłużej jak 6 godzin. Czasem dużo krócej, niezwykle rzadko pochodzi z 12h. Na pewno bym nie zostawił na dosłowne 24h/dobe przy takich ustawieniach, choćby z szacunku dla sprzętu.

Chodziło mi o ustanienie na codzień :P Nikt nie zostawia kompa na 24/7 :D

Testujesz Prime95? a włączasz go 2 razy?

imigas
komentarz
komentarz

Nie, wiem że trzeba to zrobić w jakiś niezwykły sposób, ale mi się nie udało. Coś z linią komend? Może inny program będzie lepszy.

tymczasem error po 7 minutach przy FSB 431 1,35V & 1149 MHz 2,14V. Czyja wina? :huh:

snip91
komentarz
komentarz

Podnieś VDimm na 2.2V.

NB już podnosiłeś ? Jak nie to najpierw podnieś VNB o jakieś 0.1V i jak dalej będzie error to dopiero VDimm.

imigas
komentarz
komentarz

Mam nowego Prime95 jakby co, testuje już oba rdzenie.

sniper45, na chwile całkowicie wyłaczyłem RAMy z OC, żeby sprawdzić CPU i..... jednak nie radzi sobie z tym FSB :/ Czyżby potrzebne było cofnięcie do 425 i 3400MHz? Sprawdzę, ale najpierw podwyższę NB jak mówicie.

EDIT: No cóż.. 3400 MHz i 1,35V (NB też) i pada zawsze na jednym rdzeniu :/ Panowie, o co tu chodzi?

Gość
komentarz
komentarz

A vtt ile ustawione?

Eist i Spread cośtam wyłączone?

mis456
komentarz
komentarz
Nikt nie zostawia kompa na 24/7 biggrin.gif

Mi czasami tak się zdaża :)

EDIT: No cóż.. 3400 MHz i 1,35V (NB też) i pada zawsze na jednym rdzeniu :/ Panowie, o co tu chodzi?

Powiększ napięcie na ram, czasami pomaga.

Możliwie że masz pecha i trafiłeś na procka mało podatnego na OC.

imigas
komentarz
komentarz

No więc jeśli chodzi o te 3400 MHz 1,35V to procesor widać przemyslał sprawę i zdecydował się, że będzie obliczał na obu rdzeniach, ale podwyższy temperaturę do 59-61*C (przy BOXowym wentylatorku, wiec nie jest źle).

Pozwolę sobie wrócić do tematu i do testowania po powrocie z wyjazdu. Nim się odezwę sam spróbuje znaleźć jakiś max. Na razie dzięki wielkie za pomoc.

  • 4 tygodnie później...
imigas
komentarz
komentarz

Hej, witam ponownie!

Słuchajcie, nie udało mi się ani razu ustawić komputera na takim OC by Prime95 poszedł dłużej niż 10 minut bez errorów :/ Rozumiem że dobre podkręcenie to brak takich błędów?

Aktualnie mam: 3400 MHz na FSB 425 przy 1.35V, RAM 1132 MHz CL5 przy 2.2V, NB 1.35V. Przy tych ustawieniach jeden z rdzeni odpada tak gdzieś po 3-4 minutach.

A vtt ile ustawione?

Eist i Spread cośtam wyłączone?

Nie znalazłem nic takiego jak VTT w menu podkręcania :/ CPU Spread Disabled, Eist nie znalazłem :/

Gość
komentarz
komentarz

Daj najniższy dzielnik, aby wykluczć pamięci.

imigas
komentarz
komentarz

Ustawiłem 1:1, czyli najniższą częstotliwość. Prime po paru testach sypał się po 7, 3, 4 minutach, zawsze na jednym rdzeniu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.