x-kom hosting

[Rozwiązany] windows 98 + format

ja_radek
utworzono
utworzono

Witam. Formatowałem staruszka - procek 330 Mhz 128 MB ramu dysk 10 GB i 30 GB dodatkowy. Formatowałem konkretnie dysk C (na którym był system) przez dos'a. Po formacie chciałem wgrać Windowsa 98 od nowa lecz ku mojemu zaskoczeniu Windows nie zniknął, lecz dane zniknęły. Byłem happy bo to zawsze kilkanaście minut pracy mniej. I tu ku mojemu zaskoczeniu po uruchomieniu Windy w oknie Mój komputer nie wykrywa mi drugiego dysku (to ten 30 GB wyciągany - taki na kluczyk), dysku CD-ROM oraz karty graficznej. Ogólnie to wszystkie sterowniki są jakieś domyślne zamiast pasujących do podzespołów. I tutaj moje pytanie jak poprawnie, jakby... odwrócić ten proces, tzn. sformatować poprawnie dysk i wgrać poprawnie Windowsa?

Wszystkie porady mile widziane i za wszystkie dzięks. :) . Będę na forum jutro. :D

bush
komentarz
komentarz

zrob formata wszystkich dyskow.

ja_radek
komentarz
komentarz

OK spróbuje tylko że on mi nadal nie wykrywa tego drugiego :(Witam ponownie. Okazało się, że nie czytało mi dysków ale naprawiłem już ten problem i pojawił się inny. A mianowicie: Podłączyłem tylko jeden dysk i próbuję wgrać system. I tu właśnie on leży wkładam płytkę Windowsa 98 i wybieram boot from cd-rom, komputer się chwilę zastanawia i później wyświetla, że jest włożony zły dysk. Teraz to już nie mam pomysłu.

vocativus
komentarz
komentarz

Użyj dyskietki startowej. Stwórz nią partycje, sformatuj i dopiero instaluj.

ja_radek
komentarz
komentarz

Dziękuję wszystkim za pomoc. Podłączyłem mniejszy dysk na master i zainstalowałem sobie system. A nie wiecie czy jak teraz podłącze drugi dysk to go wykryje?

nitro07
komentarz
komentarz

powinien wykryć ale ustaw zworki prawidłowo tzn na dysku z systemem zworka na Master, a na drugim dysku zworka na Slave

ja_radek
komentarz
komentarz

dziękuję za pomoc. drugiego dysku nie wykrywa, coś jest uszkodzone ale ten pierwszy gra, tzn. działa =). młodszej siostrze tyle wystarczy. temat do zamknięcia ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.