x-kom hosting

Dlaczego coś takiego na allegro ma miejsce?

Anawa
komentarz
komentarz
Cytuj

Przecież to oszustwo.

Dlaczego to uważasz? Czy przeczytałeś cały opis ogłoszenia?

Gość
komentarz
komentarz

Ja bym czegoś takiego nie kupił, bo owszem klucze są używane ale wszystko zależy od uczciwości sprzedającego czy otrzymany klucz będzie tylko mój czy również np. 5 innym osobom. A ja z góry mam ograniczone zaufanie do allegro i zakupów tam.

Anawa
komentarz
komentarz

To jest jedno z drugim powiązane, bo jeżeli sprzedający będzie nieuczciwie postępował, to prędzej czy później jego konto na Allegro zostanie zablokowane. Takich nieuczciwych sytuacji nie można w 100% wyeliminować, także to od nas samych zależy, czy zaryzykujemy i kupimy przedmiot (w tym przypadku "Oryginalny Microsoft Office 2019 Professional Plus") czy wolimy kupić przedmiot od innego sprzedawcy.

Gość
komentarz
komentarz

No tak ale to od razu widać że przekręt. 50 zł za offica 2019???? Nie wiem ile kosztuje prawdziwy oryginalny office wprost od microsoftu, ale w tej wersji conajmniej 10 x tyle.

Anawa
komentarz
komentarz

Jakby to był przekręt, to by zniknęło to z Allegro.

 

To po prostu chodzi o przedmiot sprzedaży, bo jest sprzedawana licencja. Z treści aukcji:

 

Cytuj

 

Aukcja zgodna jest z regulaminem Allegro oraz zasadami odsprzedaży Microsoft!

Produkt sprzedawany zgodnie z art. 4 ust. 2 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/24/WE z dnia 23 kwietnia 2009 r. w sprawie ochrony prawnej programów komputerowych (wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE z 3 lipca 2012 r. w sprawie C-128/11).

Zgodnie z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości UE z 3 lipca 2012 r. w sprawie C-128/11 art. 4 ust. 2 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/24/WE z dnia 23 kwietnia 2009 r. w sprawie ochrony prawnej programów komputerowych nabywca licencji, podobnie jak każdy następny, mogł powołać się na przewidziane w art. 4 ust. 2 tej dyrektywy wyczerpania prawa do rozpowszechniania, a w konsekwencji są uprawnionymi nabywcami kopii programu komputerowego.

Wyrok jest wykładnią prawa tj. dyrektywy 2001/29/WE (art. 4 ust. 2). Mówi ona wprost - prawo producenta do wyłącznego rozpowszechniania wygasa wraz z chwilą sprzedaży oprogramowania licencji po raz pierwszy - wszelkie próby zablokowania odsprzedaży przez producenta są po prostu nielegalne.

Informuję iż odsprzedaży Oprogramowania (Oryginalne Licencje, pakiety oprogramowania w wersji OEM/BOX) na terenie Unii Europejskiej dokonywać mogą legalnie firmy jak również osoby fizyczne i jest to zgodne z prawem obowiązującym w UE.

 

 

Gość
komentarz
komentarz

Bardzo słaby ze mnie prawnik więc nie będe się mądrował. Ale chcesz powiedzieć że to jest legalne? Że można poprzez odsprzedaż kupić offica "za funta kłaków"? Jeśli tak to ja zaraz kupuje. Serio jeśli to legalne jest.

Anawa
komentarz
komentarz

Jeżeli chcesz mieć 100% pewności to skontaktuj się ze sprzedającym i zapytaj o legalność sprzedawanej licencji oraz źródło jej pochodzenia. Możesz także zadzwonić na infolinię Microsoftu z pytaniem, czy na aukcjach można nabyć legalny klucz licencyjny, czy są jakieś dodatkowe wymagania licencyjne itd.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.