x-kom hosting

Zmiana kontrastu na pomarańczowo po podłączeniu pendrive'a

kosmonauta80
utworzono
utworzono

Windows 10 Pro na laptopie DELL. Od pewnego czasu obserwuję dziwne zachowanie się ekranu. Podejrzewam, że jest to albo efekt niedawnej aktualizacji systemu, albo błędnych ustawień (lubię sobie pogrzebać w ustawieniach systemu). Nie sądzę, by był to hardware.

 

Zauważyłem, że w momencie podłączania pendrive (sprawdzałem różne modele oraz porty na laptopie - nie ma znaczenia), ekran na chwilę robi się pomarańczowy. Konkretnie kontrast zmienia się na odcienie czarne/pomarańczowe. Ale wszystko dalej widać, ewidentnie zmiana kontrastu. Gdy go odłączam, podobnie. Zrobiłem eksperyment i wyłączyłem autoodtwarzanie (po podłączeniu normalnie wyświetlało mi się okno z zawartością pendrive). Tym razem cały ekran nie zmienia barw, lecz pasek zadań na chwilę "pyknie" na pomarańczowo.

Kolejna rzecz została odkryta podczas używania PowerPoint (tryb edycji slajdów). Naciśnięcie spacji albo dowolnego klawisza (litery, numery) na chwilę zmieniało kontrast ekranu. Słychać też dźwięk sugerujący włączenie jakiejś funkcji.

Ostatnia zauważona rzecz dotyczy sytuacji, gdy mam wyświetlone okno Mój Komputer. Dzieje się to, co powyżej. Ale jak tylko zminimalizuję to okno, to nic się nie dzieje (naciksanie klawiszy nie zmienia kontrastu).

 

Jakiś pomysł z czego to wynika? Systemu używam od miesiąca, póki co działa bez zarzutu. Ciekawi mnie to, czemu ten kontrast się zmienia jak podłączam pendrive, albo użyję klawiszy. Opcje typu włącz kontrast kombinacją klawiszy, albo wyświetlanie nocne wyłączyłem.

Anawa
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, kosmonauta80 napisał:

lubię sobie pogrzebać w ustawieniach systemu

 

Zobacz, czy to o to chodzi:

 

Ustawienia komputera -> Ułatwienia dostępu -> Dźwięk (menu po lewej) -> Pokazuj wizualne alerty dźwiękowe -> Wybierz sposób wyświetlania wizualnych alertów dotyczących powiadomień -> Wybierz: "Brak alertów wizualnych"

kosmonauta80
komentarz
komentarz

Dzięki. To było właśnie to ustawienie, które dawało taki efekt.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.