x-kom hosting

zasilacz ATX 350W Feel II 350

redbald
utworzono
utworzono

taki dokładnie model zasilacza zamontowali mi niedawno w sklepie,bo mój stary już dogorywał,kolesie twierdzili,że jest bardzo cichy i wystarczająco wydajny jak na moje potrzeby (mam kartę graficzną radeon 128mb,nie korzystam z gier),zasilacz w sumie działa,ale z tą chichą pracą to miałbym zastrzeżenia,wentylator w sumie chodzi cicho,ale strasznie denerwujący dźwięk wydaje ten zasilacz,takie piszczenie w wysokich rejestrach częstotliwości,ale nie jest to takie piszczenie jakie miałem w starym zasilaczu który "umierał".

I teraz mam pytanie,czy ktoś z was spotkał się z tym zasilaczem? Co możecie na jego temat powiedzieć? Zacząłem się już zastanawiać czy to ja nie jestem jakiś już przewrażliwiony na punkcie tego piszczenia.Warto pójść do sklepu i zamienić go na inny?

nazir
komentarz
komentarz

Seria Feel jest bardzo słaba, ma niezbyt pochlebne komentarze od użytkowników tego zasilacza. Co do piszczenia do wg. mnie to cewki, idź do sklepu i się zapytaj sprzedawcy.

tazman
komentarz
komentarz

Nazir ma racje.

Ten zasilacz nie należy ani do zbyt wydajnych, ani zbyt dobrych. Doradzę ci kupić nowy 400W min, to piszczenie to cewki prądowe, nie wyrabiają skoków napięć, a piszczenie sygnalizuje jedno, przepalają sie, co oznacza że w niedługim czasie zasilacz pójdzie do wymiany, koleś wybrał dla ciebie zły zasilacz, za małą moc

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Hm, pozwolę sobie podpiąć się pod temat... Mi też od czasu do czasu piszczy coś w kompie, też jest to dźwięk wysokiej częstotliwości. Tyle że kolo z serwisu powiedział, że to karta graficzna (RX1650 Pro, w co aż do przeczytania tych 3 postów wierzyłem), bo nawet na Benchmark.pl przy jakimś teście była mowa, że na kilku sztukach GeForce'ów piszczały przetworniki napięcia, poza tym mój kumpel ma "piszczącego" FX5800. Podobno jest to niegroźne (zresztą, mam gwarancję jeszcze ponad 1,5 roku). Ale może to jednak zasilacz (Chieftec GPS-400AA-101A)? Osobiście wydaje mi się, że to jednak karta, bo jak się nasłuchuje z tyłu obudowy, to ten dźwięk ma źródło niżej nieco, niż zasilacz. Co o tym sądzicie?

P.S.

Ponadto z kompa wydobywają się dźwięki podobne do "szurania" np. podczas przewijania stron WWW, czy to używając myszki czy klawiatury.

redbald
komentarz
komentarz

u mnie wydobywa sie to zdecydowanie z góry obudowy, z resztą to na pewno zasilacz bo wczesniej tego nie było.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

U mnie właśnie nie wiadomo, bo miałem zasilacz i kartę wymieniane równocześnie :/

patryk999
komentarz
komentarz

mam taki sam zasilacz i zednego piszczenia nie slychac. wentylator chodzi cicho. mam juz go ponad rok i dobrze sie sprawuje, a slyszalem o nim rozne opinie.

[ Dodano: 2007-03-04, 19:35 ]

a sory ja mam 400W ale one sa mniej wiecej podobne

tazman
komentarz
komentarz

Faktycznie 350 W i 400W są podobne.

Niby czym obudową, zupełnie inne parametry !

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.