x-kom hosting

Problem z Wi-Fi

Woszczol
utworzono
utworzono

Dzień dobry!

 

Posiadam internet radiowy, podłączony w domku jednorodzinnym, lokalny dostawca (żaden z tych dużych). Internetu używam w zasadzie jedynie przez wi-fi ze względu na budowę domu oraz urządzenia mobilne. Prędkość w umowie - 30 mbs download. Standardowa prędkość na wifi w ciągu dnia - około 15-20 mbs.

Od jakiegoś czasu (około dwóch tygodni) codziennie około godziny 18:00 rozłącza Internet na Wi-Fi i do około 22:00 (czasami dłużej, czasami krócej) tego internetu po prostu nie ma. Połączenie z siecią jest, natomiast z "wykrzyknikiem", ograniczone. Jeśli już w tych godzinach internet jakimś cudem złapię, to jest on rzędu 0,02 mbs pobierania.

Początkowo myślałem, że jest to problem u dostawcy, więc zgłosiłem, dostawca stwierdził, że już problem naprawił, ale widocznie nie naprawił, bo nadal przez kilka dni internetu w tych godzinach nie było. 

Nie wiem, czemu wcześniej tego nie zrobiłem, ale postanowiłem w końcu sprawdzić, czy w ogóle do routera dochodzi internet i dochodzi - jak się okazuje za routerem i przed routerem mam Internet rzędu 30 mbs.

Poszperałem w ustawieniach sieci, myśląc że ktoś może coś pozmieniał, ale wyglądają one dość standardowo.

Dla pewności zresetowałem do ustawień fabrycznych, działał internet przez 10 minut, a później znowu ze wszystkich urządzeń uciekł.

 

Nie wiem, w którym miejscu może leżeć problem. Czy u dostawcy, skoro na kablu intnet działa? Czy po stronie routera? Ale jeśli tak, to czemu w ciągu dnia jest, a około 18, jak w szwajcarskim zegarku Internet ucina?

 

Informacja dodatkowa: wczoraj próbując różnych opcji, podłączyłem się do internetu (w momencie gdy na żadnym urządzeniu nie działał) z laptopa, z którego chyba nigdy wcześniej się do tej sieci nie łączyłem. O dziwo połączyło się bezproblemowo i działał internet na dobrych prędkościach. 

 

Jeśli ktoś pomógłby zidentyfikować problem, to byłbym wdzięczny.

 

Dziękuję!

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Zobacz czy jak nie działa Internet przez wifi, to czy działa w tym czasie jak podłączysz się kablem do routera. Zobacz także, jakie osiągasz wtedy prędkości na kablu, na stronie speedtest.net

Woszczol
komentarz
komentarz

Napisałem już w poście powyżej - na kablu internet jest zarówno za routerem jak i przed - prędkości rzędu 30-35 Mb/s.

 

Dodam jeszcze, że router, którego tu używam zawiozłem do kolegi, aby sprawdzić, czy u niego też będzie podobny problem - tam problem nie wystąpił, router normalnie przesyłał Internet na Wi-Fi.

Niestety nie mam drugiego routera, żeby sprawdzic czy by działał, w czasie gdy nie ma internetu na Wi-Fi na normalnym (cały czas używanym) routerze. Gdy przez kilka godzin nie miałem internetu w ciągu dnia (na kablu był, na wifi nie), to pożyczyłem router od sąsiada na chwilę (on też nie może mi go dać na dłużej), ale zanim go pożyczyłem, to już internet działał zarówno na moim routerze, jak i na jego, więc w rezultacie nic nie sprawdziłem.

 

Podsumowując:

Gdy na wifi internet znika - na kablu jest w standardowych prędkościach.

Mój router podłączony do innej sieci, w innym domu, normalnie tworzy sieć wifi z super działającym Internetem.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Podaj model tego routera i ile ma lat. Profilaktycznie zmień hasło logowania do routera oraz hasło wifi.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.