x-kom hosting

Jaka płyta główna do I5-9600K.

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: UnnamedPlayer ,
DudeeQ
utworzono
utworzono

Cześć. Mam pytanko. Zastanawiam się nad kupnem nowej płyty głównej i procka bo moje stare komponenty nie wyrabiają już...(I5 4460, H81M-S1)
Zdecydowałem się już na I5-9600K, ponieważ jest tańszy od swojego brata z generacji 8 w sumie nie mam pojęcia czemu :D
Ale do rzeczy... Tyle ile ja się naoglądałem testów, recenzji, porównań(płyt głównych) a i tak w żadnym filmie nie ma jednoznacznego werdyktu która płyta jest lepsza...
Cena do 700-750zł...
Myślałem nad niektórymi np.
MSI Z370A-PRO, MSI Z370 TOMAHAWK, GIGABYTE AORUS Gaming K3, MSI MPG Z390 Gaming Edge AC, MSI MAG Z390 Tomahawk, MSI MPG Z390 Gaming Plus
Ale może ktoś z was będzie miał lepszą propozycję...
Bardzo proszę o streściwe odpowiedzi bo nie mam siły już słuchać tego informatycznego języka :DDDD\
Chodzi przede wszystkim o gaming dlatego zależy mi na dobrej wydajności i niskich temperaturach samego MOBO jak i procka...
Z góry bardzo dziękuję :D 

Mogeto
komentarz
komentarz

a co z podkręcaniem? bo wybrałeś procesor w wersji K oraz płytę z chipsetem Z czyli dopłacasz grube setki by mieć możliwość podkręcania

zamierzasz w ogóle co robić? 

a ram? bo masz DDR3 a tu trzeba DDR4

model Twojej karty graficznej?

DudeeQ
komentarz
komentarz

Tak, podkrecac mam zamiar, znam się trochę na tym i mam znajomego informatyka więc luz. Ram też przymierzam się do kupienia DDR4. 

Moja karta graficzna GTX 1060 3Gb. 

ONT
komentarz
komentarz

Witam.

 

ASRock Z370 Gaming K6 + 8600K + chłodzenie od Noctuy i masz to czego chciałeś.

 

Druga opcja,aktualizacja biosu płyty Z370 do 9600K.

 

Z390 wychodzi drożej a między Z370 nie ma różnic w wydajności.Tak samo,jak nie ma różnic między 8600K a 9600K.

DudeeQ
komentarz
komentarz

Nastawilem się już na I5 9600k więc chciałbym go mieć a oglądałem jakieś tam porównania z 8600k i jest troszkę słabszy od brata z 9 generacji o pare FPS. Zawsze coś. A skoro już nastawilem się na 9600k to wolałbym jednak Z390. Jeśli masz jakieś inne propozycje to czekam. :)

ONT
komentarz
komentarz

Wiesz czym się różnią te procesory ? :

8600K/9600K

 

Bazowa częstotliwość procesora  

3,60 GHz 3,70 GHz


Maks. częstotliwość turbo 

4,30 GHz

4,60 GHz 

-i niczym więcej

4.6GHz ustawisz przy UV na 8600K bez problemu.

 

Skoro nowe nazewnictwo i cyfry namieszały ci w głowie i lubisz za to płacić więcej to:

ASRock Z390 Extreme4
ASRock Z390 Phantom Gaming 6

-chłodzenie bez zmian.

 
   
   
Mogeto
komentarz
komentarz

główna przewaga 9600k nad 8600k to lutowany IHS

ONT
komentarz
komentarz

Nazywasz przewagą to co Intel zepsuł tzn zrobił z luta gluta i ludzie mają wysokie temperatury.

Mogeto
komentarz
komentarz

to mogę inaczej

główna wada 8600k na tle 9600k to glut pomiędzy rdzeniem a IHS

  • Rekomendowana odpowiedź
UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
Dnia 16.01.2019 o 02:25, ONT napisał:

ASRock Z370 Gaming K6 + 8600K + chłodzenie od Noctuy i masz to czego chciałeś.

 

W tej cenie ma Z390 wraz z 9600K, Noctua tutaj nie jest potrzebna. To drogie chłodzenia, pod OC 9600K wystarczy Fortis 3/ Grandis. Gaming K6 kosztuje 750zł, za 800zł ma Z390 Aorus Pro z mocną i dobrze chłodzoną sekcja na której może nawet posadzić 9900K

 

Nie mieszaj ludziom w głowach tymi swoimi śmiesznymi wywodami. Ma brać 8600K na Z370, bo co, bo masz takie zdanie? możesz je mieć, ale nie wprowadzaj nimi ludzi w błąd.

 

Godzinę temu, ONT napisał:

Intel zepsuł tzn zrobił z luta gluta i ludzie mają wysokie temperatury.

Dlatego proponujesz 8600K z glutem? - żenada.

 

DudeeQ
komentarz
komentarz

Po co mam kupować 8600k jak kosztuje tyle samo co 9600k a nawet trochę więcej... Ma slabsza możliwość podkręcania, gluta na ihs i dlatego się zdecydowalem na 9600k.

 A co do płyt głównych to napisałem że do 750 zł chciałbym jakąś płytę nie do 1000 zl.

Najblizej mnie jest MSI z390 Tomahawk, lecz jak macie coś lepszego do 750 zł to czekam. Dzięki. 

DudeeQ
komentarz
komentarz

Ok ale 9600k jest w tej samej cenie a w niektórych sklepach nawet tańszy. A chłodzenie kupię swoją drogą. 

DudeeQ
komentarz
komentarz

A jeśli już się bym zdecydował na MSI Z390 Tomahawk to musze dokupić zasilacz z wtyczką 8pin = 4pin do zasilenia procesora bo gdy bede chcial go podkrecic to ta wtyczka 4pin jest potrzebna a nie wiem w jakich ona jest zasilaczach... Jeśli wiecie to napiszcie będę wdzięczny...

Mogeto
komentarz
komentarz (edytowane)

ja bym się zastanowił czy w ogóle warto brać Intela

1200zł za i5 9600k to obecnie naprawdę średnio atrakcyjna propozycja

dlaczego? bo i5 8600k na premierę ( czyli okolice praździernika 2017 ) kosztował praktycznie tyle samo a nawet był lekko tańszy

jakiś czas później można było wyłapać i7 8700 ( non K ) za 1250-1300zł

 

biorąc pod uwagę te czynniki 9600k za 1200zł wypada blado

blado, bo minął ponad rok a płacimy tyle samo za kosmetycznie odświeżony procesor (8600k i 9600k)

oraz w podobnej cenie można było mieć lepszy procesor, 12 wątkowy ( 9600k i 8700 )

 

niestety przez kiepską sytuacje Intela procesory podskoczyły w górę cenowo więc i7 8700 nie dostaniemy w normalnej cenie

ale nie należy zapominać, że w tej cenie obecnie możemy mieć 16 wątkowego Ryzena i moim zdaniem to lepszy wybór niż 9600k

 

jeśli dla autora ważne jest, żeby przyszły procek wystarczył jak najdłużej, to Ryzen jest bezkonkurencyjny

9600k to głównie dobra wydajnośc "na teraz"

DudeeQ
komentarz
komentarz

Dobraa, ale w szczególności chodzi mi o gry więc Ryzen jest słabszy od Intela sporo jeśli chodzi i klatki na sek. Etc etc. A jeśli bym się zdecydował na tego ryzena to jaka płyta główna do niego... Dobra wydajność, niskie temperatury. 

ONT
komentarz
komentarz

Ryzeny niech mają nawet 60 wątków to i tak będą miały plecy do procesorów Intela.

A głównym problemem jest fakt,że Ryzen nie może przełamać monopol Intela i w grach zawsze lepiej wypadnie konkurencja.

-co innego programy.

 

Koledzy chcą cie posadzić na minę,sam przeglądnij kilka kanałów i wyciągnij wniosek to nie jest trudne,sam dokonasz dobrej decyzji bez naszej pomocy.Moje posty są usuwane bo komuś przeszkadza źródło rzetelnej i wiarygodnej wiedzy.

 

 

 

Mogeto
komentarz
komentarz

faktycznie Ryzen jest w programach kombajnem ale w tym temacie głównie chodzi o gry

i właściwie ten filmik potwierdza tylko to co mówiłem, że Intel dobry "na teraz " a Ryzen dla tych którzy chcą trzymać procesor jak najdlużej

 

ogólnie 9600k to dobry procesor, ale nie za 1200zł, gdyby był w okolicach 950-1000zł to można byłoby mówić o opłacalnym zakupie

 

zresztą, to wcale nie musi być R7 2700, bo za 700zł mamy dostępnego R5 2600

trzeba mieć klapki na oczach by stwierdzić, że 9600k za 1200zł jest opłacalniejszy niż R5 2600 za 700zł

cena/wydajność zdecydowanie po stronie R5 2600 plus oczywiście dobra perspektywa na przyszłość w postaci 12 wątków

 

ONT nie wiem czy zauważyłeś, ale gry coraz częściej są optymalizowane pod wielowątkowość

jeszcze niedawno 4/4 wszędzie wystarczało, a teraz już nie

pytanie na ile wystarczy 6/6?

ONT
komentarz
komentarz

Jesteś tego pewny ? przedstawiać waszego kolegi nie muszę.

 

 

 

-skoro ty schodzisz do ryża 2600 i jego ceny to ja,do 8400 a jest jeszcze 8500,8600.

 

Wracając do ceny 9600K twierdząc,że jest nie opłacalny do 1200zł ,to co jest według ciebie opłacalne ? doradzanie i7 8700 za 1600zł bo ma więcej wątków :brawa:a przypomnij sobie ile ten procesor wcześniej kosztował :)

Więc cena 8600K/9600K w dniu premiery a ceny obecne (czytaj,różnice) są dużo niższe niż w przypadku i7 8700/8700K.

Dalej twierdzisz iż jest to nie opłacalny zakup ? w razie czego wróć do testu wyżej.

 

Podsumowując jeszcze tę wielowątkowość i przyszłość w przypadku Ryzena,które również autor filmu podsumował,że Ryzen być może nadrobi te straty w przyszłości.

Na logikę,jeśli teraz dostaje bęcki 2600 od 8400 to co może nadrobić w przyszłości ? wydając nowe procesory,jedni jak drudzy będą robić upgrade swoich maszynek.

 

Zwróć jeszcze uwagę jak długo jest na rynku 4/4 a ile 6/6-świeżak,który przez znawców komputerowych został już skreślony,to jest najzabawniejsze i należą się takim ludziom :brawa:

Powoli robi się wojna na wątki :)

 

 

 

Mogeto
komentarz
komentarz (edytowane)

ONT po co wstawiasz te filmiki? dla każdego oczywiste jest, że Intel jest wydajniejszy w grach, ameryki nie odkryłeś

ja tylko chcę przekazać, że zawirowaniach u Intela (brak towaru w sklepach) wszystkie procki od tego producenta podskoczyły cenowo i nadal nie wróciły w 100% do pierwotnego stanu

 

a jeśli seria procesorów jest na rynku ponad rok, powinno się oczekiwać jakiejś obniżki cenowej na tle premierowych cen - w tym przypadku możemy jedynie o tym pomarzyć i jedynie liczyć że wrócą do standardowej ceny ( przypominam, że swego czasu i5 8400 na morelach był po 750zł )

 

Intel ma dobre procesory do gier ale kosztują więcej niż powinny, czego tu nie rozumieć?

DudeeQ
komentarz
komentarz

Okej chyba zdecyduje się na tego MSI Z390 TOMAHAWK ale teraz potrzebuje zasilacza bo ta plyta potrzebuje wtyków 8pin i 4pin do zasilania procka...

Tylko że nie wiem jakie zasilacze mają tego typu kable..

Macie jakieś pomysły?

  • 1 rok później...
UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Tomahawk się nie opłaca, 100zł taniej Gaming X lub jeśli chcesz mieć coś dobrego Aorus Pro - ogarnia nawet 9900K po OC.

Dnia 21.01.2019 o 20:02, DudeeQ napisał:

8pin i 4pin do zasilania procka...

Podłączenie 8PIN jest wystarczające nawet w przypadku OC.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.