x-kom hosting

Problem - skróty klawiszowe

Dziben
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Mam taki problem ponieważ chciałbym skrócić sobie skróty klawiszowe do jednego przycisku czyli np: ctr+alt+delete = J .

Czyli zamiast wciskanie trzech przycisków w jednym momencie, można wcisnąć tylko jeden. Czy jest jakiś program który rozwiąże mój problem? Przepraszam jeżeli piszę w złym dziale.

Proszę o szybką pomoc.

Pozdrawiam

Dziben

 

Edytowane przez Dziben

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Dziwny pomysł. Po co przypisywać skróty do skrótów.

ctr+alt+delete z tym nie da się nic zrobić, chyba że ktoś napisze dobry program (tylko po co). Ten skrót to część wielu systemów i ma być taki a nie inny z różnych powodów. Np ochrona przed przypadkowym zresetowaniem komputera jedną ręką.

Po za tym weź pod uwagę, że skrót ctrl+alt+delete jest nie tylko częścią sytemu Windows ale jego użycie jest możliwe jeszcze przed wczytaniem systemu a pojawia się z poziomu Bios.

Np. w sytuacji gdy dyski są ustawione w złej kolejności i pierwszy dysk na liście nie posiada systemu operacyjnego następuje monit o zastosowanie tego skrótu aby zrestartować komputer.

 

 

W większości przypadków więc nie jest możliwe jego przechwycenie żadnym programem, bo żaden system w takiej chwili nie jest uruchomiony a więc nie można uruchomić, żadnego programu.

Gawel
komentarz
komentarz

Bez sensu, każde wciśnięcie J spowoduje otwarcie okna logowania/zamknięcia systemu

Dziben
komentarz
komentarz

Z tym ctrl+alt+delete to podałem po prostu przykład, program jest mi potrzebny w innych celach i nie są to cele dotyczące Windowsa. Czyli nie ma raczej takiego programu?

 

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Skróty klawiaturowe są różne. Różne skróty działają jeżeli jest widoczny tylko pulpit, różne np. w Word, różne w otwartej przeglądarce. Takie skróty można samemu ustalać (przypisywać odpowiednie klawisze do skrótów) i nie potrzeba do tego żadnego programu. Dla mnie jest to tajemnicze. Jakie skróty chcesz jeszcze raz skracać?

Gdybyś dokładniej opisał jaki jest cel tego to może byłaby możliwa pomoc

Dziben
komentarz
komentarz

Tab + Enter = A

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.