x-kom hosting

Drukarka laserowa ze skanerem za ok. 500 zł

Pablo24
utworzono
utworzono

Hey forumowicze,

Szukam drukarki ze skanerem do użytku domowego: 

1. Laserowa (mono), gdyż nie potrzebuję drukować w kolorze. 
2. Zależy mi na taniej eksploatacji (dobre zamienniki w dobrej cenie). 
3. Drukuję sporadycznie na studia, jakieś dokumenty urzędowe i od czasu do czasu list przewozowy na paczkę :)
4. Duplex nie koniecznie musi być, ale jeśli by był to napewno się przyda, o ile nie trzeba będzię za niego sporo dopłacić :)
4. Nie potrzebuję faksu. 

 

Szukam sprzętu z dobrym stosunkiem ceny do jakości. Budżet to najelpiej do 500 zł. 

Osobiście po krótkim researchu w internecie skłaniałbym się w kierunku firmy Brother (np. DCP 1610WE lub DCP-L2532DW, chociaż ta druga trochę przerkacza budżet i nie wiem czy warto dopłacać). Jednak wspomniany producent ma przynajmniej kilka podobnych modeli w tym segmencie cenowym i ciężko na któryś się zdecydować. Szczerze mówiąc nie wiem czym niektóre się różnią między sobą oprócz kolorystyki. 


Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. 

SaveYourself
komentarz
komentarz

Wg mnie do  DCP-L2532DW nie warto dopłacać. Od drugiego wspomnianego modelu różni się większym podajnikiem i odbiornikiem papieru, większą prędkością druku i nieco szybszym wydrukiem pierwszej strony. Dodatkowo droższy model obsługuje większe tonery - do 3000 stron, TN-2421. To bardziej biurowa drukarka.

Do domowych zastosowań spokojnie starczy DCP-1610WE, a nawet jeśli nie potrzebujesz WiFi to model DCP-1510E.

Obydwa obsługują tonery TN-1030, z takich lepszych jakość/cena masz ActiveJet, lub tańsze tego samego producenta Actisy. Brother ma to do siebie że nie gryzie się z zamiennikami, toleruje je bardzo dobrze :)

  • Super 1
Pablo24
komentarz
komentarz (edytowane)
7 godzin temu, SaveYourself napisał:

Wg mnie do  DCP-L2532DW nie warto dopłacać. Od drugiego wspomnianego modelu różni się większym podajnikiem i odbiornikiem papieru, większą prędkością druku i nieco szybszym wydrukiem pierwszej strony. Dodatkowo droższy model obsługuje większe tonery - do 3000 stron, TN-2421. To bardziej biurowa drukarka.

Do domowych zastosowań spokojnie starczy DCP-1610WE, a nawet jeśli nie potrzebujesz WiFi to model DCP-1510E.

Obydwa obsługują tonery TN-1030, z takich lepszych jakość/cena masz ActiveJet, lub tańsze tego samego producenta Actisy. Brother ma to do siebie że nie gryzie się z zamiennikami, toleruje je bardzo dobrze :)

 

Dziękuję bardzo za wyjaśnienie. Wezmę wszystko pod uwagę ^_^

Pablo24
komentarz
komentarz

Zamówiłem model DCP-L2532DW i jestem po wstępnych testach. Urządzenie mogę polecić, spełnia moje oczekiwania w tej cenie. Czas pokaże, jak będzie spawować się w dłuższej perspektywie. Temat do zamknięcia. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.