x-kom hosting

problem z kontem administratora WIN 10/ brak uprawnień

martynag
utworzono
utworzono

Witam, 

problem dla znawców jest pewnie banalny. Mnie jednak przerasta. Problem polega na tym, że nie mam możliwości dokonania jakichkolwiek zmian na komputerze, bo nie mam uprawnień administratora. Nie mogę zainstalować programów, usunąć, nie mam dostępu do niektórych funkcji windows. Szukałam konta, które będzie oznaczone jako administracyjne ale konto z którego korzystam jest jedyne. Wiem o koncie administratora, które jest dostępne przez wiersz poleceń, ale nie wydaje mi się żeby za każdym razem należało je włączać, żeby instalować programy. Zresztą, nie mam uprawnień żeby dokonywać tam zmian. komputer jest nowy , problem pojawił się w momencie gdy mąż próbował znieść hasło, umożliwiające dostęp do komputera. Nie wiem co zrobił, ale wiem, że działało i przestało. Czy jest jakiś sposób by wyszukać konto z upr. administratora? Bo wydaje mi się ze powinno być takie konto...

 

 

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Spróbuj wg tej porady

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4026923/windows-10-create-a-local-user-or-administrator-account

 

Cytuj

Aby utworzyć nowe konto administratora, wybierz Start  > Ustawienia  > Konta  > Rodzina i inni użytkownicy (lub Inni użytkownicy, jeśli używasz systemu Windows 10 Enterprise) i wybierz Zmień typ konta. W obszarze Typ konta wybierz pozycję Administrator > OK. Uruchom ponownie urządzenie i zaloguj się za pomocą nowego konta administratora. 

 

Albo wg tej

https://www.poradykomputerowe.pl/windows-10/jak-stworzyc-nowe-konto-administratora-bez-konta-microsoft.html

Nie mam pod ręką Win 10 ale powinno to wyglądać mniej więcej tak. Uruchamiasz konto Administrator i tworzysz nowe konto jeżeli nie znajdziesz swojego starego konta, mogło zostać usunięte. Jeżeli znajdziesz swoje stare to sprawdź czy nie jest zablokowane i nadaj mu uprawnienia Administratora. Następnie się wyloguj z konta Administrator i zaloguj na swoje, które będzie miało już uprawnienia Administratora. Jeżeli będziesz tworzyć nowe konto to nadaj mu uprawnienia Administratora, wyloguj się z konta Administrator i zaloguj na nowe konto.

i jeszcze jedna porada

https://www.download.net.pl/jak-ustawic-konto-administratora-w-windows-10/n/7253/

martynag
komentarz
komentarz

w odniesieniu do pierwszej porady - wcale nie mam czegoś takiego jak 'rodzina i inni użytkownicy, ani też inni użytkownicy."

do podobnych ustawień mogę dojść przez panel sterowania i wówczas mam kilka opcji, które po wciśnięciu generują komunikat: Czy chcesz zezwolić aplikacji na wprowadzenie zmian na tym urządzeniu? Aby kontynuować wpisz nazwę użytkownika i hasło administratora. jedyna dostępna opcja to NIE. nie ma żadnego przekierowania do wpisania hasła czy loginu.

Załączam screeny, bo może cos przeoczyłam.

pozdrawiam

pulp.png

admin.png

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Musisz swojemu kontu nadać uprawnienia Administratora jeżeli nie ma takich. Jeżeli nie jest to możliwe z twojego konta to powinnaś się wylogować i zalogować na konto głównego Administratora. Wtedy będziesz mieć uprawnienia aby zmienić cokolwiek na koncie "Dawid".

 

************ Pomiń wszystkie poprzednie porady i przepraszam ale ja nie lubię Win 10 dlatego tak długo to trwało zanim do tego doszedłem.

Specjalnie uruchomiłem Windows 10 aby to opanować. To powinno zadziałać

Naciśnij >zmień typ swojego konta

następnie zaznacz Administrator i gotowe.

Jeżeli nie da się zmienić na Administrator

1. Uruchom Wiersz polecenia (CMD) jako Administrator (klik PPM) na aktualnie zalogowanym koncie czyli na twoim
2. Wpisz: net user administrator /active:no po czym zatwierdź

Ponownie spróbuj zmienić swoje konto na Administrator. Próbowałem tego i działa. Nie da się zmienić swojego konta na Administrator jeżeli konto "prawdziwego" Administratora jest aktywne. Jeżeli je ukryjesz to ty możesz być Administratorem. Widocznie dwóch Administratorów nie może być razem.

martynag
komentarz
komentarz

co do uruchomienia wiersza poleceń jak administrator - tu też pojawia się komunika że musze być zalogowana jako administrator, podać hasło i login , dalej jedyną opcją wybory jest NIE.

Samo uruchomienie cmd i wpisanie tej komendy też nic nie dało - odmowa dostępu( bo nie udało się otworzyć wiersza polecen jako administrator.)

wiem ze musi być drugie konto tylko nie wiem, czemu jest niewidoczne. gdy wyloguje się to nie mam możliwości przejścia na inne konto.

 

Mnie również bardzo irytuje ten system. Czy zresetowanie do ustawień początkowych mogłoby pomóc? Nie mam żadnych danych na tym komputerze, wiec nie obawiam się że coś zniknie...

Bardzo dziękuję za pomoc

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Zalogowanie się jako Administrator jest dosyć proste. Tylko ja próbowałem logując się jako główny Administrator i nie da się zmienić mojego starego konta na Administrator ono jest wtedy widoczne jako normalne czy jak to tam nazywa się ta druga opcja. Dopiero po deaktywacji głównego Administratora jest dostępna opcja Administrator z mojego konta.

Logowanie się jako Administrator

Cytuj

1. Uruchom Wiersz polecenia (CMD) jako Administrator (klik PPM) na aktualnie zalogowanym koncie
2. Wpisz: net user administrator /active:yes po czym zatwierdź
3. Podczas logowania teraz jest do wyboru nowe konto

No ale jeżeli nie potrafisz uruchomić cmd jako Administrator to odpada. Może masz rację o zresetowaniu jeżeli nic nie da się zrobić.

Można tez na nowo zainstalować system, bo wydaje mi się, że masz starszą wersję Windows co jest prawdopodobne jeżeli komputer leżał np. pół roku w sklepie. Samo uaktualnienie może niczego nie zmienić.

pobieranie obrazu iso i opis jak to zrobić

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Można spróbować najpierw uaktualnić.

***********

Normalnie to powinno zadziałać, że wchodzisz w opcję

>zmień typ swojego konta

następnie zaznaczasz Administrator. I tyle. U mnie to tak działa. Ale widocznie u ciebie jest tak namieszane, że się tego nie da zrobić.

Jeżeli komputer jest używany tylko w domu to radzę w przyszłości nie wpisywać żadnych haseł do logowania, bo to tylko komplikuje sprawę. No chyba, że rzeczywiście chcemy abyśmy tylko my mieli dostęp do swojego konta no to tak, można ustawić hasło.

  • 2 lata później...
ilovenickiminaj
komentarz
komentarz

Czy problem został rozwiązany? Mam identyczny problem i nie mogę nawet pobrać narzędzia do instalowania nowego systemu, bo przecież pyta o zgodę administratora i mam jedynie opcję ''nie''. Prawie nic nie da się zrobić na tym komputerze, bardzo proszę o pomoc. 

eryk93
komentarz
komentarz
4 minuty temu, ilovenickiminaj napisał:

Czy problem został rozwiązany? Mam identyczny problem i nie mogę nawet pobrać narzędzia do instalowania nowego systemu, bo przecież pyta o zgodę administratora i mam jedynie opcję ''nie''. Prawie nic nie da się zrobić na tym komputerze, bardzo proszę o pomoc. 

System oryginalny i aktywowany kluczem, czy z witaminka?

ilovenickiminaj
komentarz
komentarz

Jest na komputerze Mac i nie pamiętam dokładnie jak to robiłem, bo to już chyba z 1,5 roku temu, ale korzystałem z instrukcji w internecie i zainstalowałem tam Windows 10 chyba z ISO? Ale nie jestem pewien, wiem tyle, że z oryginalnej strony i nie jest piracki. Miesiąc temu miałem dostęp do konta administratora - miałem 2 konta. Konto mamy, z którego korzystam obecnie i ono nie ma uprawnień administratora i MIAŁEM także swoje konto, analogicznie tam był dostęp do administratora. No i tu jest problem. Nie wiem jak, ale to konto zostało usunięte, bo robiłem hard reset systemu, żeby go wyczyścić no i usunęło mi moje pierwotne konto administratora i zostało konto mamy... I jesteśmy tu gdzie jesteśmy. 

Proszę bardzo o pomoc. 

eryk93
komentarz
komentarz

Znaczy, że nie aktywowałeś go kluczem, wersja testowa "miesięczna" się skończyła i stąd problemy ;) 

ilovenickiminaj
komentarz
komentarz

No tak, tylko że w prawym dolnym rogu nie mam adnotacji ''aktywuj system Windows''. Kiedy wchodzę w ustawienia, to mam napisane, że system jest aktywny. image.thumb.png.695009b9ff2fd2755ad4ec953101557c.png

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.