x-kom hosting

Overclock radeon x1950GT ! do wersji pro :)

BlancioR92
utworzono
utworzono

Witam najpierw oczywiście sprzęt:

Płyta główna: am2nf3-vsta slot procesora am2 slot grafiki AGP

Procesor: Amd athlon 4800+ 2,5GHZ chlodzenie boxowe nie podkrecany, lecz mam taki zamiar po wymianie chlodzenia.

Pamiec ram: 4x512mb ddr2 533mhz dual channel

Grafika: radeon x1950GT 256mb ddr3 500/1200

zasilacz modecom mc 350wat maxymalne obciazenie na linie 12V 300wat 12V1 18A 12V2 16A na pudelku od grafiki pisze ze grafa wymaga 450WAT i 30 amperów niby 30 amperow mam ale 450 wat nie mam mimo to grafika chodzi ok zadnych zwiech i problemów.

I teraz tak czy ten zasilacz wystarczy? bo jedni mowia tak inni nie to sam juz nie wiem bo tak chodzi ok ale w gre wchodzi oc do wersji pro czyli 600/1400 takie cos by mnie zadowolilo :) co do chlodzenia do standardowe firmy sappihire temperatura w idle 50 stopni a w stresie to 65-68 stopni i ile max taka grafika moze miec? Zreszta jezeli zasilacz by nie starczal to w trakcie oc zaczalby mi sie komp wieszac itp to wtedy zaprzestalbym i poprostu wymienil zasilacz bo modecom mc odrazu spalic sie nie powinien prawda?

Ghost991
komentarz
komentarz

Zasilacz może być za słaby, ale można próbować. Chłodzenie masz pasywne?? 50 Stopni w Idlle to dużo jak na tą grafikę. Polecam program AtiTool albo Riva Tuner najlepiej spisują się w podkręcaniu

Gość
komentarz
komentarz

Zasialcz starczy, do kręcenia only Riva Tuner v2.08.

EDIT: Chcesz mieć mniejsze temperatury karty, to zmień pastę na coś lepszego. Ostatnio zminiałem na 7600gs i o 5* spadła w porównaniu do "gluta" firmy Inno 3D ;)

BlancioR92
komentarz
komentarz

W żadnym wypadku nie jest to chlodzenie pasywne tylko aktywne jest radiator i wentylator cos takiego http://www.nejlevnejsipocitace.cz/image/X1950GT.jpg to jest ta karta i tak to wygląda jak ja mialem 7600GS na pasywnym to zainstalowalem tam wentylator i temperatura spadła 30 stopni :D w sumie do tej karty moge zamontowac jeszcze tez wentylator ktory bedzie na nią wiał tylko ze on ma 5000 obrotów i ją napewno zchlodzi dobrze ale bedzie glosne to wszytsko a chlodznie oryginalne ma 3000 obrotow i jest taka fajna cisza ;] czyli krecic grafike bez obaw zasilacz starczy? wrazie jakis zawiech restartów poprostu przerwac oc wrocic do standardu i kupic zasilacz? ok a karte moge krecic przez sterowniki bo jest tam taka opcja. Ale rive tuner tez mam bo juz wczesniej krecilem 7600GS tym :D tyle ze 7600GS ma ddr2 a ta ma ddr3 co daje mi znacznie wieksze mozliwosci :D a i jakiej temperatury nie powinienem przekraczac ?Wyniki testu 3dmark 06 profeesional edition http://img167.imageshack.us/my.php?image=dfadfdau8.jpg lecz tylko testy graficzne bo cpu to mialem 0fps ;P podczas 2 testu grafika miala przez chwile temperature 74* wiec duzo i gdzie tu jeszcze o/c... no chyba ze przy oc wzrosnie nieznacznie ale to kurde i tak duzo... tyle to miala 7600GS na pasywnym.MAM regulowane obroty wiatraka w riva tuner moge ustawic auto badz stale no i ustawilem stale 55% jak dam wiecej to chodzi glosniej ale to nic czy np nie spali sie taki wiatrak? moze lepiej ustawic auto?A i jeszcze jedno grafika riva tunnera nie chce sluchac dalem wyzsze obroty wentyla z auto na 60% i to dziala ale przy o/c nie chce sie krecic nic a nic ale ze sterowników sie kręci...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.