x-kom hosting

Destination host unreachable

RNR
utworzono
utworzono

Witam zakładałem wcześniej temat odnośnie wyskakiwania w cmd komend fail ping itp, panowie z internetu w końcu  pokwapili się mi przyjechać wymienić router, problem automatycznie ustąpił nie rozłącza z gier "TAK CZESTO" ale dalej występuje problem, w momencie wyrzucenia mnie z gry w cmd na ip mojego routera wyskakuje taka komenda "Destination host unreachable" natomiast na innym ip dla tego przykładu google wystepuję taka komenda "PING: transmit failed. General failure.". Jestem już bezradny bo nie wiem czy wina leży po mojej stronie od karty sieciowej czy dalej coś od nich, posiadam światłowód, kabel idzie bezpośrednio do jakiegoś urządzenia w krztałcie kwadratu, następnie od tego kwadratu idzie kolejny żólty kabek do routera, tam się kończy a z routera już normalny kabel do komputera, wymieniony został sam router i dostałem "nowy" kabel"

 

Ping statistics for 216.58.209.67:
    Packets: Sent = 8096, Received = 8095, Lost = 1 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 10ms, Maximum = 103ms, Average = 11ms
Control-C

przykładowo dzieję się tak jak widać 1/8000 wysłanych pakietów

 

Proszę o pomoc!!

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jeden utracony pakiet na osiem tysięcy to bardzo dobry wynik. Podłącz się innym komputerem i zobacz czy problem w grach się powtarza. Odinstaluj Avast i pokaż co masz po instalowane w Panelu Sterowania > Programy. Pisałeś, że we wielu grach masz to samo.

RNR
komentarz
komentarz (edytowane)

 

10 minut temu, MasterYoghourt napisał:

Jeden utracony pakiet na osiem tysięcy to bardzo dobry wynik. Podłącz się innym komputerem i zobacz czy problem w grach się powtarza. Odinstaluj Avast i pokaż co masz po instalowane w Panelu Sterowania > Programy. Pisałeś, że we wielu grach masz to samo.

Niestety nie mam możliwości podłączenia się do innego komputera,  czy na pewno bez problemu mogę usunąć avasta? 

Ten jeden utracony pakiet to jest za każdym razem wyrzucenie z gry, przed problemami miałem 20tys pakietów i żadnej utraty, zresztą na początku korzystania z tego internetu robiłem pare dniowe testy i nie było żadnego utraconego pakietu

 

Tak na każdej platformie steam/origin/epic/lol client ten utracony pakięt od razu wywala z serwera 

dsadas.png

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Wywal Avast. Systemowy firewall ma być włączony.

RNR
komentarz
komentarz
14 minut temu, MasterYoghourt napisał:

Wywal Avast. Systemowy firewall ma być włączony.

Wyłączyłem go, i puszczam ping w cmd wrzucę screena po jakimś czasie

Pytanie mam czy firewall windowsa wystarczy czy jakiś inny antywirus, bo z automatu wyskoczyło mi zalecenie wykonania akcji "ochrona przed wirusam i zagrożeniami"

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Na razie sprawdź jak się w grach zachowuje.

RNR
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, MasterYoghourt napisał:

Na razie sprawdź jak się w grach zachowuje.

W grach nie sprawdzałem ale z tego co już widziałem, będzie dalej mnie wyrzucało 

Po lewej zrzut z google, po prawej z routera, w trakcie utraty pakietu na google  -ping: transmit failed. general failure. natomiast na routerze tak jak w temacie.

Przy wyłączonym avaście dalsze sugestie?

fadsdfsfds.png

MasterYoghourt
komentarz
komentarz
12 godzin temu, MasterYoghourt napisał:

Na razie sprawdź jak się w grach zachowuje.

 

Router może mieć wyłączone odpowiedzi na ping.

RNR
komentarz
komentarz
2 godziny temu, MasterYoghourt napisał:

 

Router może mieć wyłączone odpowiedzi na ping.

Pograłem dziś problem nadal ten sam wyrzuca mnie z gry

Komenda router jaka wyskoczyła:

PING: transmit failed. General failure.
Reply from 192.168.55.103: Destination host unreachable.

Komenda google:

Request timed out.
Reply from 216.58.209.67: bytes=32 time=12ms TTL=56

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Zaczynam się zastanawiać nad tym czy to router nie szwankuje. Wykonaj takie polecenie: tracert onet.pl

Pierwszy na liście to twój router, zapisz sobie jego IP. Drugi to kolejny router. Następne po kolei to routery po drodze do serwera onet.pl.

Jak coś się będzie krzaczyć, to zrób ping na swój router, na drugi router i na onet.pl

 

Jeśli twój router odpowiada a dwa pozostałe nie, to stawiamy na wadę routera.

Czy ten router, który ci przywieźli wygląda na nowy, czy używany ?

 

Na pewno masz w domu jakiś telefon z wifi. Postaraj się o jakąś aplikację na niego z pingiem i zobacz czy on także ma problemy.

RNR
komentarz
komentarz

 

2 godziny temu, MasterYoghourt napisał:

Zaczynam się zastanawiać nad tym czy to router nie szwankuje. Wykonaj takie polecenie: tracert onet.pl

Pierwszy na liście to twój router, zapisz sobie jego IP. Drugi to kolejny router. Następne po kolei to routery po drodze do serwera onet.pl.

Jak coś się będzie krzaczyć, to zrób ping na swój router, na drugi router i na onet.pl

 

Jeśli twój router odpowiada a dwa pozostałe nie, to stawiamy na wadę routera.

Czy ten router, który ci przywieźli wygląda na nowy, czy używany ?

 

Na pewno masz w domu jakiś telefon z wifi. Postaraj się o jakąś aplikację na niego z pingiem i zobacz czy on także ma problemy.

Tracing route to onet.pl [213.180.141.140]
over a maximum of 30 hops:

  1    <1 ms    <1 ms    <1 ms  192.168.55.1
  2     2 ms     2 ms     2 ms  10.10.0.1
  3     3 ms     2 ms     2 ms  91-241-35-241.internet.jettel.pl [91.241.35.241]
  4    11 ms    11 ms    11 ms  195.149.235.45
  5    16 ms    16 ms    16 ms  onet.tpix.pl [195.149.232.107]
  6    16 ms    17 ms    17 ms  sdr1.m10r2.z.j.ruc-br1.link4.net.onet.pl [213.180.152.135]
  7    17 ms    17 ms    16 ms  sg1.any.onet.pl [213.180.141.140]

Trace complete.

 

Puściłem na te 3 adresy ping, tak wyglądał tracert onetu, jedyny telefon to mój, który korzysta tylko i wyłącznie z transmisji danych.

Nie wyglądał na nowy router ,na pewno, puste pudełko bez instrukcji nie dostałem nic do niego poza samym routerem, Pan wyjął z pustego pudełka router i go podłączył, zauważyłem oczywiście poprawę dla przykładu, na starym routerze średnio z gier wyrzucało mnie co 20-30minut, przy robieniu testów miałem miejscami po 15 utraconych pakietów, zaczęło się tak dziać z dnia na dzień, od kiedy posiadałem internet wszystko było super, nie jestem pewien teraz czy nawet problem nie zaczął występować po zwiększeniu prędkości z 100Mb/s do 400Mb/s.

Czy jest jakaś możliwość, lub czy po aktualnym informacjach jakie przekazałem, możliwość wykluczenia winny od mojej karty sieciowej?

Może zabrzmi do egoistycznie ale jeżeli wina wskazuje dalej na ponowne problemy z routerem tudzież serwisanci powiedzieli, że może to być kabel ale wymieniłem też na nowy, chyba, że problem leży jeszcze po stronie samego światłowodu, ale jeżeli wina jest nie z winy mojego PC to niech oni się główkują. 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

No właśnie nie da się jednoznacznie powiedzieć, czy to router czy twoja karta. Przykryj ten router kocykiem, niech się wygrzewa, może usterka się nasili. Jeśli nie masz możliwości podłączyć inny komputer, to chociaż przeinstaluj system.

 

Tylko im nie mów, że go zakrywałeś.

RNR
komentarz
komentarz (edytowane)
20 minut temu, MasterYoghourt napisał:

No właśnie nie da się jednoznacznie powiedzieć, czy to router czy twoja karta. Przykryj ten router kocykiem, niech się wygrzewa, może usterka się nasili. Jeśli nie masz możliwości podłączyć inny komputer, to chociaż przeinstaluj system.

 

Tylko im nie mów, że go zakrywałeś.

Będę próbować, postanowiłem teraz natchnęło mnie po wejściu w "zapora windows defender z zabezpieczeniami zaawansowanymi" w regułach przychodzących w  grach i platformach z których korzystałem miałem po wejściu w właściwości akcje zablokowane połączenie więc zezwoliłem, zacznę od przeinstalowania systemu.

Problem niestety z podłączeniem do innego sprzętu jest taki, że problem występuje co jakiś czas, szczerze nie znam godziny momentu kiedy wystąpi więc musiałbym przesiedzieć na czyimś sprzęcie najlepiej cały dzień, żeby zbadać dokładnie sprawę, dziękuje Ci bardzo za pomoc, powykonuje jutro parę akcji i dam znać co udało się ustalić.

 

Właściwie mam jeszcze takie głupie pytanie, typowe dla laika, czy jeżeli dla przykładu na jakim aktualnie jestem, na starym routerze, problem występował częściej, strzelam połączenie z grą było zrywane średnio 3-4 razy na 2 godziny, a teraz zdaża się to np 1 na 2 godziny, oczywistą rzeczą nie jest wina od strony sprzętu dostawców, czy karta sieciowa mogła inaczej zareagować?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz
20 godzin temu, RNR napisał:

Właściwie mam jeszcze takie głupie pytanie, typowe dla laika, czy jeżeli dla przykładu na jakim aktualnie jestem, na starym routerze, problem występował częściej, strzelam połączenie z grą było zrywane średnio 3-4 razy na 2 godziny, a teraz zdaża się to np 1 na 2 godziny, oczywistą rzeczą nie jest wina od strony sprzętu dostawców, czy karta sieciowa mogła inaczej zareagować?

To wróżenie z fusów. Przeinstaluj system, podstaw inny komputer i wtedy można coś wnioskować.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.