x-kom hosting

Wybór internetu mobilnego z routerem

bartek4334
utworzono
utworzono

Witam serdecznie :) Na początku chciałem zaznaczyć, ze jestem kompletnie zielony w temacie i chciałbym prosić o wyrozumiałość :)

Mianowicie dotychczas posiadałem internet mobilny z T-mobile i tym mini pseudo routerem, później był mi nie potrzebny i zrezygnowałem z niego a teraz szukam nowej ciekawej oferty.

W tej chwili interesuje mnie najbardziej oferta z PLUS'a internet mobilny 60GB + bez limit LTE ze względu na połączenie usług w SmartDom co wychodzi dla mnie korzystnie :)

Oczywiście nie skreślam innych dostawców internetu.

Neta będę wykorzystywał przede wszystkim do gier online na konsoli PS4, jakieś filmy i normalne użytkowanie internetu.

Jakie macie opinie o internecie z Plusa? Druga sprawa jak wyglądają ograniczenia szybkości internetu? No i czy dobrze rozumiem, ze jeśli router w mojej miejscowości złapie LTE to mam go bez limitu pewnie do jakiegoś momentu i tak naprawdę tych 60GB nie muszę ruszać o ile mi wystarczy ten "Niby bez limit" :)

Z chęcią podyskutuję na ten temat i troszkę poszerzę swoją wiedzę :D

PS: Aaaa myślałem oczywiście, zeby wziąć router troszkę lepszy z Plusa np. Huawei B525s-23a co o nim myślicie ?

Pozdrawiam, Bartek :)

MasterYoghourt
komentarz
komentarz
7 godzin temu, bartek4334 napisał:

PLUS'a internet mobilny 60GB + bez limit LTE

Bez limitu pakiet 60GB. Jak skończy się 60GB to będziesz miał nędzny limit prędkości.

 

Cytuj

§2.4 Po przekroczeniu w jednym Okresie rozliczeniowym podstawowego limitu transmisji danych wynikającego z wybranego Promocyjnego Planu Cenowego, prędkość transmisji danych zostanie obniżona do prędkości maksymalnej 32 kb/s, chyba że Abonent korzysta z Usługi „LTE bez końca”

https://www.plus.pl/documents/16/13323506/Internet_LTE_sprzet_na_24_36_48_rat_zop_SI.pdf

 

 

7 godzin temu, bartek4334 napisał:

Huawei B525s-23a co o nim myślicie ?

Myślę, że to dobry router. LTE cat.6, dwupasmowy, wbudowany switch gigabitowy, port WAN gigabitowy.


 

8 godzin temu, bartek4334 napisał:

Neta będę wykorzystywał przede wszystkim do gier online na konsoli PS4, jakieś filmy i normalne użytkowanie internetu.

LTE to słaby wybór do gier online ze względu na większy ping. Oglądanie filmów i youtube, bardzo szybko wyssie ci te 60GB pakietu. A wtedy prędkość spadnie do 32Kb/s i wqrwisz się tak, jak jeszcze nigdy. Mówię poważnie.

bartek4334
komentarz
komentarz

Kurcze no to teraz się zalamalem. Gość w Plusie wytłumaczył mi to tak, że 60GB później po przekroczeniu zwalnia, a bez limit LTE jest też chyba do dwukrotnosci podstawowych 60GB, a później zwalnia :)

myślałem, żeby te 60GB wykorzystać do grania, a LTE do filmów itd.

To jakie kolega proponuję rozwiazanie ?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Coś na kablu.

bartek4334
komentarz
komentarz

Niestety brak możliwości podłączenia neta na kablu :/

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

To chociaż radiówka.

bartek4334
komentarz
komentarz

Hmm...a co to tak na prawdę jest :) ?

Myślałem nad mobilny internetem ze względu na plany zmiany miejsca zamieszkania i właśnie wygody, zawsze mogę zabrać go ze sobą :)

A gdybym uparł się tylko na mobilny to jaka opcja najlepsza ?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Kiedyś T-Mobile faktycznie miał bez limitów, ale obecnie to nie wiem.

bartek4334
komentarz
komentarz

@Up

Panowie może ktoś bardziej obeznany w temacie.

Z tego co wyczytałem to T-Mobile też do 100GB bez limit a później zwalnia :/

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jak nikt ci nie odpowie, to masz tylko kilku operatorów w Polsce, zadzwoń do nich i zapytaj się co mają w aktualnej ofercie.

BrakemySilent
komentarz
komentarz

Orange ma pakiet 150GB w strefie domowej + 60GB wszędzie. Po wykorzystaniu 150GB ciągnie też pakiet 60GB a potem dostajesz lejek na 10mb/s

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Tutaj pisze trochę inaczej:

Cytuj

Po wykorzystaniu pakietu danych dalej korzystasz z Internetu, przy czym prędkość pobierania w strefie domowej spada do 1 Mb/s, poza strefą do 16 kb/s.

https://panwybierak.pl/oferta/orange-internet-mobilny-internet-domowy-4g-na-24-miesiace-/3436

 

Ale 1mb/s to nadal nie jest jeszcze super tragedia. Internet powinieneś dać rade przeglądać, w grę także zagrasz. Pod warunkiem, że nikt inny w tym czasie nie korzysta z neta.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.