x-kom hosting

Prośba o wytłumaczenie windows 10

Randy12345
utworzono
utworzono

Witam. Mam zamiar kupić win 10 Home. Gdy chcę prowadzić firmę związaną z handlem internetowym, to chyba orginalny windows to podstawa? urzędnicy mogą skontrolować czy używam orginału? 

Druga sprawa jak to jest z tym windowsem np kupuje orginalnego z płytą lub na usb i taki windows można zainstalować jedynie na jednym komputerze? czy można na dwóch? potrzebuję mieć na dwóch komputerach więc jakie było by dla mnie najtańsze rozwiązanie ? wersja oem? tylko co jak chcę sformatować dysk który nie jest podzielony na partycje to jak zainstalować takiego windowsa z płytą cd czy usb to proste a wersja oem jest to wersja elektroniczna ? w sensie że jakieś pliki instalacyjne na maila sprzedawca wysyła? co mi radzicie w tym przypadku?

Gawel
komentarz
komentarz

Jak dla firmy to lepiej oryginał, będziesz lepiej spał :) Czy płyta czy USB to już twoja decyzja, ja osobiście wolę płyty. Co do licencji na 2 kompy to już lepiej zapytać się u źródła, raczej powinni wytłumaczyć czy musisz kupować dwie oddzielne licencje czy nie. Co do partycji to wszystko zrobisz podczas instalacji. Standardowo licencja jest na jedno stanowisko

Randy12345
komentarz
komentarz (edytowane)

a np mając takiego windowsa https://soft360.pl/produkt/windows-10-home/?gclid=Cj0KCQiApILhBRD1ARIsAOXWTzukn6-sJSu7cIOOwGHQJFe_6qO4qEBbmQa7KZWw6JLtjCUOLmSdX8QaAjAhEALw_wcB  to trzeba mieć sprawny komputer z internetem żeby zainstalować? bo przecież to wersja elektroniczna ? tam pliki instalacyjne wysyłają na maila?

 

i jest to "jednorazowy windows" chodzi mi że jak go zainstaluje na komputerze i sformatuje dysk to drugi raz nie zainstaluje go ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.