x-kom hosting

Problem z chipami w Canon IP4200

barb
utworzono
utworzono

Wczoraj w drukarce model jak w temacie chciałem sobie coś druknąć - niestety wyskoczył komunikat żebym otworzył pokrywę drukarki i wymienił tusze które się nie świecą, zdziwienie moje było ogromne kiedy okazało się że żaden z nich nie świecił! Wyjąłem wszystkie i włożyłem jeszcze raz - wszystkie zaczęły mrugać jak zawsze, niestety po zamknięciu klapy drukarka dalej odmawiała posłuszeństwa twierdząc że jest problem z tuszami. Korzystam obecnie z zamienników ActivJet-a, chipy starannie przekleiłem i ponad miesiąc nic się nie działo aż do wczoraj... Co teraz? Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją? Czyżby te chipy miały jakiś zegar biologiczny i po jakimś czasie padają zmuszając użytkownika do kupna nowych(tak to wygląda bo wszystkie padły w jednym momencie)?

Nadmienię tylko iż kupiłem jeden oryginalny(68zł) i z nim jest wszystko ok po wymianie, świeci - ale niestety bez wymiany reszty nic nie wydrukuję...

Czy da się to jakoś odwrócić i nie będę musiał kupować oryginałów? W sumie to koszt jest taki jak nowej troszkę gorszej drukarki...

Z góry dzięki za pomoc!

Racoviak
komentarz
komentarz

ja posiadam Canon Ip 5200 i sam korzystam z zamienników ActiveJest też na początrku mialem klopot z tymi tuszami, trzeba wylaczyc automatyczne sprawdzanie stanu tuszu jesli dobrze pamietam to trzeba przytrzymac przycisk wznow prze ok 10 sekund, mnie wyskoczyl taki komunikat ze uzywam nieorginalnych tuszy i zy chce wylaczyc, jesli nie bedziesz mogl znalezc jak wylaczyc to sprawdzanie to zadzown po prostu do wsparcia tehcnicznego Canona i oni na pewno Ci powiedza jak to jest, a wczesniej mozesz poszukac w instrukcji, naposiz jak skonczyl sie twoj problem

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.