x-kom hosting

Czy da się zablokować usługę Windows Update w Windowsie 10?

PCtronik
utworzono
utworzono

Usługa Windowsa Update w Windowsie 10 bardzo obciąża mi dysk i przez to dużo wolniej pracuje komputer
 3476501000_1545295017_thumb.jpg 
Gdy ją zatrzymuję i ustawiam na wyłączoną to automatycznie się włącza
 1083963400_1545295054_thumb.jpg 
Jakiś host czy coś obciąża system tej usługi
 3573001100_1545295088_thumb.jpg 
Jak można tą usługę zablokować i gdy będę chciał to sobie ją bym włączył raz na jakiś czas  żeby aktualizować komputer.
Po cholerę ma mi cały czas szukać aktualizacji i obniżać komfort pracy na komputerze z powodu wydajności
Przy strzałce wskaźnika kursora myszki często kręci się jakieś kółko to znaczy że coś tam się dzieje w systemie
Jaki wpis można by było dać do pliku

C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts

na usługę Windows Update?

Czy te wpisy są systemowe i potrzebne w systemie?

C:\Windows\System32\WinBioPlugIns\FaceFodUninstaller.exe
C:\Windows\System32\gatherNetworkInfo.vbs

Czy to są wirusy?
FaceFodUninstaller.exe

https://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=942110


gatherNetworkInfo.vb

https://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=942109

Czy lepiej jest je odznaczyć z Autostartu czy całkiem usunąć?

 4883300100_1545297180_thumb.jpg 

Dlaczego plik "FaceFodUninstaller.exe" w sekcji "Community score" ma "-19" czy to oznacza wirusa?

 1209800600_1545297200_thumb.jpg
 4703564500_1545297281_thumb.jpg

Plik "gatherNetworkInfo.vb" wydaje się być czysty?
 2899964400_1545297287_thumb.jpg 

Co do systemu Windowsa 10 Home którego używam na innym forum napisli

z tego co wiem w wersji Home nie da sie wylaczyc tej uslugi a nwet jesli sie uda jakimis wpsiami itp to ona po jakims czasie sama sie wlaczy czy chcesz czy nie


Czy to prawda?

loles
komentarz
komentarz

Uruchom->gpedit.msc->konfiguracja komputera-> szablony administracyjne-> składniki systemu windows-> usługa windows update->konfigurowanie aktualizacji automatycznych->wyłącz

PCtronik
komentarz
komentarz
27 minut temu, loles napisał:

Uruchom->gpedit.msc->konfiguracja komputera-> szablony administracyjne-> składniki systemu windows-> usługa windows update->konfigurowanie aktualizacji automatycznych->wyłącz

gpedit.msc występuje w Windows 10 od edycji Professional w górę natomiast ja mam wersję Home

loles
komentarz
komentarz

Spróbuj w ustawieniach zaawansowanych karty sieciowej ustawić połączenie taryfowe.  prawy przycisk na monitorek od netu-> otwórz ustawienia sieci i Internetu->zmień właściwości połączenia->Ustaw jako połączenie taryfowe.

 

chyba ze wifi to kliknij na nazwe sięci-> właściwości i dalej już tak samo.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.