x-kom hosting

Problem, karta graficzna? - bardzo zniekształcony obraz

bedyy123
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam!

Mam problem prawdopodobnie z kartą graficzną jaką posiadam, a jest to: ATI Radeon 9800PRO. Mam go od 2miesięcy zakupiony na allegro, nie używany. Problem polega na tym,że od paru dni coś zaczęło się psuć, komputer się wieszał przy grach, które tę kartę męczyły, a teraz mój ekran pełen jest kolorowych pasków, kropek i itd. Czasami wygląda to tak:

kopiabeztytuufx6.jpg

Posiadam również

Proc: AMD Athlon 2500+

Płyt. główna Asus A7N8X-X

ram: 512 kingston

zasilacz: forton (nie wiem gdzie znaleźć moc, ale jeśli może to ta wartość 360W)

karta graf. Radeon 9800PRO 128mb..

Proszę o jakąś pomoc.

Edytowane przez naekana
modyfikacja nazwy tematu

olszak
komentarz
komentarz

prawdopodobnie jest to wina karty, sprawdź temperature gpu

webber
komentarz
komentarz

Czy te paski widać tylko w systemie, czy już przy włączaniu kompa? Jeżeli to drugie to możliwe, że walnęły pamięci na karcie, u mnie wyglądało to podobnie tylko te paski były zielone.

bedyy123
komentarz
komentarz
Jeżeli to drugie to możliwe, że walnęły pamięci na karcie, u mnie wyglądało to podobnie tylko te paski były zielone.

Niestety taki obraz jest cały czas, a paski są w całej gamie tęczy:P. Tylko dziwi mnie , że szlag trafił tę kartę po 3miechach, zaraz po tym jak poprzednia zaczęła też się przegrzewać, ale w porę ją wymieniłem i nie zdążyło się coś takiego pojawiać. A temp. próbowałem znaleźć tylko, że się nie udało. Procek się nie przegrzewa.

Sonido
komentarz
komentarz

Jeżeli cały czas to padł rdzeń na karcie i niestety, ale musisz oddać ją do serwisu, jeżeli jeszcze się opłaca. Jeżeli nie to musisz kupić nową - niestety, bo już z tym nic nie zrobisz.

amateurwdk
komentarz
komentarz

Mialem ten sam problem z karta radeon 9500pro/9700. Sciagnij program AtiTool i zmniejsz taktowanie rdzenia graficznego. Jesli nie pomoze to karta jakas zwalona :/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.