x-kom hosting

Wieszanie się programów

AdrMas
utworzono
utworzono

Cześć. Może zacznę od opisania problemu, który pojawia się od razu po włączeniu PC. Po uruchomieniu systemu wszystko wczytuje się bardzo długo i nie można od razu włączyć żadnego programu, bo się zawiesza i nie odpowiada. Niektóre programy np. przeglądarka Chrome zawiesza się na jakiś czas za każdym razem, gdy się ją uruchomi. Z grami jest podobnie, chociaż nie jest tak zawsze. Wczoraj grałem w ETS'a 2 z różnymi modami, które bardziej obciążają podzespoły. Gra działała bardzo płynnie i tylko co jakiś czas się wieszała, ale dało się bezproblemowo grać. Dzisiaj odpaliłem ją i gra stała się kompletnie niegrywalna, bo niemal non stop się ścina. Dla mnie wyglądało to na problem z dyskiem HDD, ale sprawdziłem go programem HDDlife i wyszło, że stan i sprawność jest oceniona na 97%, więc raczej nie jest to wina dysku. Pomyślałem też o zainstalowanym na kompie Windowsie 10 Pro, który jest niestety nieoryginalny, bo jest zainstalowany program KMSpico do jego aktywacji. Komputer kupiłem jako używany razem z tym systemem i być może przyczyną jest właśnie spiracony system. Cz to może być problemem? Jeśli nie to, to co innego? Z góry dziękuję za pomoc.

Youki
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, AdrMas napisał:

HDD, ale sprawdziłem go programem HDDlife i wyszło, że stan i sprawność jest oceniona na 97%

Tyle to nic nikomu nie mówi.

Zainstaluj system na nowo i pokaż zrzut ekranu z program HD Tune, zakładka Health.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.