x-kom hosting

Gigabyte GA M55plus S3G rev 1.0 i Leadtek GF 7800 GTX brak obrazu

piters2
utworzono
utworzono

Witam wszystkich. Mam zestaw jak w temacie plus AMDx2 3800+ 2 GB RAM i Samsung 160 GB. Nie mam obrazu z grafiki PCIE na zintegrowanej jest ok. Pisa - karta na pewno jest dobra sprawdzana na innym komputerze ale na płycie ASusa i jest nowa nieużywana. Podczas uruchamiania komputera Speaker wydaje kilka cichych dźwięków stuknięć (1 sygnał, - pauza) 1-11-11-11-11-11-11-11 - i dźwięk startu systemu trwa to ok 30s. ale tylko wówczaas gdy karta grafiki PCIE jest w slocie, gdy jest wyjęta jest tylko 1 i start. Robiony był upgrade biosu do najnowszego F13 ze strony gigabyta. Obrazu z PCIE nie ma w ogole ani na starcie ani na windows. Zamieniałem gniazda SATA HDD Samsung 160 GB, IDE czytnika DVD, sloty RAM, odłączałem wszystkie urządzenia została sama płyta i karta PCIE - nic nie dało. Windows widzi jakieś urządzenie PCI ale nie mozna go zidentyfikowac ani zainstalowac sterowników. Płyta była na gwarancji kupiona listopad 2007 r. Dałem kompa do sprawdzenia do sklepu komputerowego - stwierdzili, że uszkodzone jest gniazdo PCIE, więc wysłałem płytę do reklamacji. Podobno została wymieniona na nową - tak twierdzi sprzedawca. Ale nic to nie dało - nadal jest to samo dźwięki ze speakera i brak obrazu z grafiki PCIE a zintegrowana działa jak poprzednio. Zastanawiałem się nad opcją wysłania płyty i grafiki do Gigabyta - robił z was ktoś tak? Niemożliwe jest żeby nie były kompatybilne bo niby dlaczego (a moze możliwe?)- w specyfikacji płyty nic nie znalazłem, ze nie współpracuje z tą kartą grafiki. Grafiki nie mam zamiaru zmieniac bo kosztowała 2x tyle co płyta... w czym jest sęk? Miał ktoś podobny problem?

swirek
komentarz
komentarz

Po pierwsze czy podlaczyles jak nalezy zasilanie bezposrednie karty (wtyczka 6 pin)?

Po drugie jaki masz zasilacz (moze nie dawac wystarczajacej mocy do tej karty)?

Po trzecie czy ustawiles sobie odpowiednio w BIOSie (wylacz integre / wlacz PCIe)?

piters2
komentarz
komentarz

3x tak. Zasilacz 450 W, na Asusie działała bez zasilania 6 pin. Dziwne są te sygnały ze speakera....

swirek
komentarz
komentarz

Czy masz udokumentowane zmiany gwarancyjne robione na tej plycie? Ze byl serwis, cos naprawiali itp? Wszystkie czynnosci powinny byc spisane i potwierdzone podpisem i pieczatka serwisu. Ja bym odddal do naprawy jeszcze raz i tym razem rzadal potwierdzenia napraw na pismie. A i malej awantury nie nalezy zapomniec ;)

Lewy12
komentarz
komentarz

Jeśli karta ma dodatkowe zasilanie to musisz je podłączyć

piters2
komentarz
komentarz

Słusznie, nie mam potwierdzenia na piśmie. Jutro wysyłam płytę. Sprawdzana z innymi kartami w sklepie komp. nie działa... Cos czuję, ze nie była w serwisie a tylko wymieniona na inną wybrakowaną... a koszty przesyłki trza pokrywać....

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.