x-kom hosting

Pasta termo przewodzaca

Dawid200010
utworzono
utworzono

Czy pasta Accura Heat Absorber 9.2X Gray Set jest dobrą pastą ?

Youki
komentarz
komentarz

Przeciętną, ale do zwykłego CPU wystarczyy.

  • Dziękuję 1
Dawid200010
komentarz
komentarz

Bo dziś zdecydowałem się na nią zamiast kolejny raz na Kryonauta od Thermal Grizzly będzie podobna wydajność ?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Dorzuć te 50pln do lepszego chłodzenia zamiast jakiejś pasty.

 

Do czego służy pasta termo przewodząca ?

Po pierwsze pasta nie chłodzi. Pasta wypełnia mikro szczeliny pomiędzy procesorem a radiatorem, by zwiększyć powierzchnię styku, przez co umożliwia przejście większej ilości ciepła z procesora do radiatora.

 

A i bym zapomniał, im więcej pasty dasz, tym stawiasz większą barierę do przejścia dla ciepła, z procesora do radiatora. Bo jak wspomniałem, pasta nie chłodzi, tylko przewodzi ciepło.

Dawid200010
komentarz
komentarz
57 minut temu, MasterYoghourt napisał:

Dorzuć te 50pln do lepszego chłodzenia zamiast jakiejś pasty.

 

Do czego służy pasta termo przewodząca ?

Po pierwsze pasta nie chłodzi. Pasta wypełnia mikro szczeliny pomiędzy procesorem a radiatorem, by zwiększyć powierzchnię styku, przez co umożliwia przejście większej ilości ciepła z procesora do radiatora.

 

A i bym zapomniał, im więcej pasty dasz, tym stawiasz większą barierę do przejścia dla ciepła, z procesora do radiatora. Bo jak wspomniałem, pasta nie chłodzi, tylko przewodzi ciepło.

Używam laptopa :D dlatego pytam tylko o pastę czy jest dobra ale dzięki za pomoc

Tez wymieniam tylko dlatego ze czyszcze wentylatorki itd a pasta ma rok wiex wymiana nie zaszkodzi

  • 4 miesiące później...
anioł2009
komentarz
komentarz

Thermal grizzly jest jedną z najlepszych past nie licząc ciekłego metalu.... Ma większą przewodność cieplną co w sprzyjających warunkach da jej przewagę nas Accurą...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.