x-kom hosting

Ubuntu 18.04 - nagle przestało działać wifi

kajzer
utworzono
utworzono

Siema! :E

Jak w temacie - w którymś momencie (chyba po jakiejś aktualizacji) przestało działać wifi - w ogóle nie widzę opcji włączenia/wyłączenia na górnej wstążce. Net działa tylko po kablu.

Pomożecie?

Dodam że nie znam się na Linuxie, zainstalowałem tylko dlatego żeby przedłużyć żywot mojego Vaio. Umiem go tylko włączyć i odpalić przeglądarkę. To mi wystarcza :E

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Wpisz w konsoli polecenie: iwconfig

i wrzuć wynik

  • Super 1
kajzer
komentarz
komentarz

Dzięki!

 

W międzyczasie poszperałem trochę na forach i trafiłem na to:
 

Cytuj

Mind that there's also a secure boot connection. If you have secure boot enabled in your BIOS, the wifi may not be properly detected in Ubuntu now. Disabling secure boot instantly resolves that and all will work fine.

This was the case on a HP 250 G4 with the BCM43142 wifi/bluetooth module.

 

Wyłączyłem Secure Boot w ustawieniach BIOS i wifi znowu działa. Nie wiem co oznacza ten Secure Boot i dlaczego wifi przestało działać nagle mimo że ustawień BIOS nie ruszałem od dawna i zakładam że Secure Boot od początku było włączone, ale problem rozwiązany :E

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.