x-kom hosting

Funkcja Wstrzymania Komputera Poza Poszczegolnymi Procesami

Kubsle
utworzono
utworzono

Witajcie,

podczas składania kompa, przeczytałem w necie o mojej płycie głównej, że ma opcję wstrzymania komputera, poza poszczególnymi procesami, no i wlaŚnie niby to zużywa mniej energii. A wiec ja mam pytanie jak to włączyć, odpada zwykłe wstrzymanie kompa ;P

Ps. Mam płytę firmy Asus

Pozdrawiam,

KuBsLe

tazman
komentarz
komentarz

1.Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, wpisz polecenie powercfg.cpl, a następnie kliknij przycisk OK.

2.W oknie dialogowym Właściwości: Opcje zasilania zweryfikuj, że istnieje karta Hibernacja. Jeżeli ta karta istnieje, kliknij kartę Hibernacja, kliknij, aby zaznaczyć pole wyboru Włącz hibernację, a następnie kliknij przycisk Zastosuj.

3.W sekcji Przyciski zasilania zweryfikuj, że opcje Stan gotowości i Hibernacja są widoczne na liście rozwijanej na karcie Zaawansowane.

Jeżeli zarówno opcja Stan gotowości, jak i opcja Hibernacja nie są widoczne, oznacza to, że komputer nie obsługuje tych funkcji lub funkcje zarządzania energią zostały wyłączone w systemie BIOS.

Wg microsoftu: Jeżeli karta Hibernacja istnieje i użytkownik kliknie w celu wyłączenia pola wyboru Włącz hibernację na karcie Hibernacja, opcja Hibernacja nie będzie widoczna na liście rozwijanej na karcie Zaawansowane.

Kubsle
komentarz
komentarz

ok mam tą hibernację... no więc jak włączę ją to wszystkie załączone procesy będą działać, czy trzeba je wybrać?

tazman
komentarz
komentarz

Dokładnie tak będzie

Kubsle
komentarz
komentarz

tylko teraz to, zrobiłem włącz hibernację, lecz niezbyt rozumiem co mam zrobić potem... :P

@EDIT no mam te dwie opcje (Hibernacja i to drugie) to jak zrobić zeby wlaczyc ta hibernacje

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.