x-kom hosting

Jak zrobić stronę internetową

MaTT88
utworzono
utworzono

Witam!

Mam pytanie, a mianowicie jak zrobić stronę WWW, ponieważ bardzo chciałbym mieć własną stronę ale jestem w tym zakresie "zielony". Więc tu powstaje moje pytanie:

-jakich programów mam używać,

-jak się tymi programami posługiwać,

-oraz porady, aby mieć bardzo dobrą stronę,

Moja strona miałaby być o np. samochodach i wklejałbym na nią (stronę) ich zdjęcia oraz opisy, różnego rodzaju komentarze i wiele innych rzeczy z nimi związanych np. jakiś download oraz możliwość logowania sie innych użytkowników na mojej stronie.

Bardzo proszę o jakiś poradnik kroczek po kroczku bo jak już mówiłem jestem w tej kategorii "zielony".

Wiem, że taki poradnik pochłania dużo czasu ale mimo wszystko o niego proszę.

Z góry Dziękuję!

byku
komentarz
komentarz

Najpierw polecam lekturę tego tematu:

 

MaTT88 napisał:
-jakich programów mam używać,

Osobiście pod Windows'em korzystam z Notepada++, a pod Linux'em czytałem, że dobry jest Bluefish ( sam dopiero go kompiluję i przetestuję go ).

MaTT88 napisał:
-jak się tymi programami posługiwać,

Pisać to, co wpadnie do głowy i używać przycisku "Zapisz". :)

MaTT88 napisał:
-oraz porady, aby mieć bardzo dobrą stronę,

No to:

- brak efektów dźwiękowych,

- mało elementów Flash'owych ( mam na myśli słabe komputery ),

- nie używać JavaScript'u w nadmiarze,

- nie dawać zbyt dużej ilości animacji,

- poruszanie musi być intuicyjne ( poproś parę osób, aby przetestowały twoją stronę pod tym względem ),

- zgodność z XHTML 1.x w pełni wymagana,

- używać stylów CSS,

- strona powinna ( czy musi, to już sprawa sprzeczna - ja uważam, że musi ) walidować się ( poczytaj o W3C ),

- nie używać kolorów, które "kłują oczy",

- czytelność strony przede wszystkim,

- jasna strona ( czarne strony dają uczucie, jak by było się na warezie, po prostu odpychają ),

- system zarządzania treścią w PHP ( zupełnie ułatwia pracę z stroną ),

- system logów, wydarzeń, które dzieją się na stronie ( tylko najważniejsze typu "zmiana treści takiej i takiej podstrony", też w PHP ),

- dobre wyświetlanie pod Internet Explorerem ( wersją 6. jak i 7. ), Firefox'em ( teraz 2., lecz niedługo i 3. ), Operą i Safari,

- zgodność strony z Windowsowymi czcionkami, jak i Linux'owymi,

- brak wyskakujących okienek,

- brak natarczywych reklam,

- dostępność do treści bez potrzeby zarejestrowania ( najbardziej mam na myśli fora ),

- dobre metatagi, nazwa strony i jej opis w nagłówku,

- mapa strony ( dla robotów wyszukiwarek ),

- optymalizacja kodu PHP ( lub innego, skryptowego ) pod kątem szybkości,

- dobry wygląd w najpopularniejszych rozdzielczościach,

- ...

I można by tak wiele wymieniać, lecz ja już nie mam siły i jak ktoś chce, to niech dokończy tą listę, a ja w razie czego poprawię. ;)

MaTT88 napisał:
Bardzo proszę o jakiś poradnik kroczek po kroczku bo jak już mówiłem jestem w tej kategorii "zielony".

Wiem, że taki poradnik pochłania dużo czasu ale mimo wszystko o niego proszę.

Nie ma czegoś takiego jak poradnik pt. "Jak zrobić stronę?".

MaTT88
komentarz
komentarz

Witam!

To jeszcze raz ja, może mógłbym prosić o jakiś poradnik zdjęciowy tzn. jak to wszystko mam zrobić, czyli w tych programach.

Bardzo proszę o odpowiedź.

Z góry Dziękuję!

byku
komentarz
komentarz

Tutaj nic nie wyklikiwujesz, tylko musisz znać składnię (x)HTML oraz CSS i samemu wymymślać, co jak trzeba napisać.

Składnia z elementami jest opisana na:

http://www.kurshtml.boo.pl/
  • 6 lat później...
guzer
komentarz
komentarz

Ja Ci powiem ze swego czasu tez próbowałem bawić się w robienie stronek, ale po paru porażkach dałem sobie spokój. Szczerze to mam 4 strony, które w chwili obecnej zarabiają na siebie, tzn mam na czynsz + coś od czasu do czasu. Strony zrobione na WP, wszystkie przez 1 firmę, która jest naprawdę dobra. WP daje naprawde duże możliwości, jak chcesz to masz link http://tania-strona-www.pl/

 

Jeżeli twoja strona ma być o samochodach, tez wiedze potencjał zarobki ale to musi być zrobione z głową, bo jeżeli od samego początku coś pojdzie źle, choćby roboot google zaindeksuje coś czego nie miało być to leżysz dlatego lepiej się skonsultuj z kimś kto wie jak to się robi, moje zdanie. No chyba, że nie chcesz zarabiać.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.