x-kom hosting

Windows 10 po aktualizacji

arabeska
utworzono
utworzono

Witam, po aktualizacji win10 system nie chce się uruchomić. Pojawia się automatyczna próba naprawy, która kończy się niepowodzeniem. Aktualizacji nie mogę odinstalować/usunąć, gdyż partycja systemowa została automatycznie zabezpieczona w czasie instalacji i nie mogę się do niej dostać z wiersza poleceń. Czy jestem w stanie coś zrobić, żeby nie stracić danych?

Youki
komentarz
komentarz

Płyta, pendrive z systemem w celu wykonania naprawy z instalatora jest?

arabeska
komentarz
komentarz

Niestety nie działa. Zrobiłam dysk startowy i z obrazu próbowałam i nic. Jest opcja instalacji i opcja naprawy, ale jak ja wybieram, to nic nie daje.

Youki
komentarz
komentarz

No to chyba niestety pozostaje tylko próbować zainstalować system całkowicie na nowo.

 

bialas55
komentarz
komentarz

U mnie był podobny problem. Zainstalowałem sobie windows 10 home. Pierwsze aktualizacje zainstalowały się poprawnie, ale po drugiej to jakaś tragedia. System bardzo wolno się odpalał, a na pulpit cały czarny i jedynie ikona kosza i nic się nie dało zrobić. Poczytałem trochę o tym problemie, ale w moim przypadku próba naprawy, przywracanie itd nic nie dało.  Próba naprawy z płytki instalacyjnej też nic.Jedynie co poszło to format i nowa instalacja systemu. Aktualizacji w windows 10 wyłączyć się nie da, więc moje pytanie co dalej? System będzie się nie długo znowu aktualizował i znów zapewne wyskoczy ten błąd i znów czeka mnie format. Jest jakieś dla mnie wyjście?

r102
komentarz
komentarz (edytowane)

No znowu nie róbmy czarnej propagandy - win10 jest już od 3 lat - a mnie osobiście tylko raz  jedna "duża poprawka" położyła system i trzeba było zainstalować od nowa - ściąga się z strony Bila obraz win10 na pendriva i naprzód !!!

 

Aha zapomniałem o tym "niestraceniu danych" - podłącz dysk pod inny komputer i skopiuj co tam masz te dane których nie chcesz stracić.

Na przyszłość zapamiętaj o jakimś backupie najważniejszych "danych" - na innym dysku/komputerze czy w chmurze, a przynajmniej o ile dysk jest odpowiednio duży - o podziale na dwie partycje - systemową i na dane i  umieszczaniu danych na tej drugiej...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.