x-kom hosting

Proszę o pomoc w wyborze języka.

Amarozo468
utworzono
utworzono

Cześć. Mam zamiar w niedalekiej przyszłości zacząć przygodę z małym Game Devem, a dokładniej na platformę Android. Troszeczkę się już oczytałem na ten temat ale wciąż nurtuje mnie jedna rzecz. Prawdę mówiąc, przenoszę się z języka C++ na …(?) i tutaj właśnie tkwi sedno sprawy. Jaki język wybrać? C# i silnik Unity? Java? A może jakiś inny stawiając na dzisiejsze wymagania... Z góry dziękuję za wasze odpowiedzi! ^^

 

  • 2 tygodnie później...

demonix
komentarz
komentarz

takie pytanie stworzyłeś coś, jakiś prosty program, że zadajesz takie pytania? Napisz najpierw prostą grę na pc przy użyciu javy. Później zacznij ogarniać tworzenie gier na telefon bo to znacznie bardzej skomplikowany temat

Amarozo468
komentarz
komentarz

Otóż tak, stworzyłem już proste gry na komputer pc oraz prostego snake'a na telefon z androidem, oczywiście w Javie i aplikację pomocniczą dla mojej klasy w szkole i bardzo fajnie sobie radzi. Chciałbym się wziąć za coś grubszego ;)

 

Nie licząc tego, że poprawiam pluginy do CS'a 1.6 w Pawnie oraz piszę pluginy do dobrze nam znanej gry "Minecraft", uważam, że doświadczenie już jest wystarczające aby spróbować z androidem :)

demonix
komentarz
komentarz

co do wyboru języków to musisz dostosować się do narzędzia w jakim będziesz tworzył. Poczytaj i potestuj 3 najpotęrzniejsze to unity 3d, Marmelade i GameMaker Studio. Jednak to są bardzo wymagające narzędzie i nie wiem czy nie warto zacząć od czegoś mniejszego. 

 

Jest jeszcze kilka mniejszych łatwiejsztch narzędzi które wspomagają tworzenie gier na telefony np https://developer.coronalabs.com albo fusion 2.5, GameSalad

Amarozo468
komentarz
komentarz

Okej. Dzięki wielkie za odpowiedź

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.