x-kom hosting

Problem z Windows Update

Poszukiwacz Złóż Diamentów i Krasnoludów
utworzono
utworzono (edytowane)

Dobry,

Wczoraj robiłem reinstalla systemu i wgrałem wersję Home 10-ki. Cały dzień męczyłem się z uporczywym problemem, mianowicie nie dało się zainstalować sterów do mojego gtx-a 1050ti. Wywala takie coś:

ge.png.16e2cdc50fa0d7b9bbf9dbec5b10dc59.png

 

Próbowałem z płytki CD, to samo. No i przez Geforce Experience, jak tu widać. Oczywiście nie muszę chyba pisać, że powyższy sterownik jest jak najbardziej komaptybilny z moim systemem. Wersja 64-bitowa, Win10, wszystko cacy.

Rzecz jest o tyle wkurzająca, że nie mam integry, mam tylko tę kartę jako urządzenie tworzące sygnał video, a w menadżerze mam takie o:

ge1.png.d9949750f42fc67ef1d05cf240a95a57.png

 

Wcześniej tu było "Podstawowa karta graficzna Microsoft" czy coś takiego, ale czyściłem sterowniki programem(DDU) i później tak zostało. Próbowałem akutalizować z tego tu poziomu, ale po wyszukaniu sterownika online "kreator napotkał problem z instalacją". I tyle. Ale w tym czasie była pokazana pełna nazwa/model mojej karty.

 

Po długim dłubaniu w sieci okazało się, że może to mieć związek z aktualizacjami systemu, więc skupiłem się na tym, ale tu znowu pojawiły się kompilakcje. Więc, mój ultasuperszybki internet nie nadąża chyba z pobieraniem takich masywnych danych jak aktualizacje systemu, ale kiedy to już się udało, to nie chciały się zainstalować. Otóż w tym czasie Windows Update(co mnie zdziwło, bo nwm skąd) pobierał także sterowniki Nvidi. I wszystko byłoby w porządku, tylko że próba ich zainstalowania zawsze kończyła się błędem, i tak samo było z samą aktualizacją windowsa (wersja 1803, czy coś). Da się jakoś wyłączyć te updatey Nvidi w Windows Update, żeby sam Windows mógł pobrać swoją aktualizację, czy utknąłem w martwym punkcie? Pomyślałem, że jakbym odłączył grafikę to mogłoby to tak zadziałać, ale nie mam integry, więc odpada.

 

Z góry thx za pomoc.

 

Youki
komentarz
komentarz

Skąd, gdzie kupiłeś tą kartę graficzną?

Jaką masz płytę główną?

Poszukiwacz Złóż Diamentów i Krasnoludów
komentarz
komentarz

Karta z moreli jest. Tak samo jak płyta: msi b350 provdh

Youki
komentarz
komentarz

Próbowałeś zaaktualizować BIOS?

Masz możliwość sprawdzić działanie tej karty w innym PC?

Poszukiwacz Złóż Diamentów i Krasnoludów
komentarz
komentarz

Bios mam aktualny, zaraz po złożeniu kompa(jakos w kwietniu) update'a robiłem. Takiej możliwości nie mam niestety. To jest na bank kwestia wersji systemu, sprawidziłem:

xd.png.daf47ca912cbd0792aeae1af15f6d83c.png

 

10240 to jakaś przedpotopowa wersja. Te karty podobono od 15+ potrzebują, tylko czemu wywala ten błąd? Teraz znów pobieram, zobaczymy czy się zainstaluje...

Anawa
komentarz
komentarz
16 godzin temu, Poszukiwacz Złóż Diamentów i Krasnoludów napisał:

czyściłem sterowniki programem(DDU) i później tak zostało

Na własnym przykładzie mogę przyznać, że trzeba uważać na programy, które w jakikolwiek sposób ingerują w działanie Windows 10. Po zainstalowaniu i uruchomieniu kilku takich programów, a następnie zrestartowaniu komputera, nie mogłem uruchomić Windowsa. Nie nie pomagało. Ostatecznie musiałem na nowo zainstalować cały system.

 

Na stronie DDU (Display Driver Uninstaller) zauważyłem informację:

Cytuj

You MUST disconnect your internet or completely block Windows Update when running DDU until you have re-installed your new drivers.

 

Czyli na język polski: "Musisz wyłączyć Internet albo całkowicie zablokować Windows Update do momentu, w którym zainstalujesz nowe sterowniki"

 

Czy tak zrobiłeś?

 

Poszukiwacz Złóż Diamentów i Krasnoludów
komentarz
komentarz (edytowane)

Yyyy, nie pamiętam już, nie przykładałem do tego uwagi, al;e biorąc pod uwagę, że mi ten Windows Update praktycznie nie funkcjonuje, to what's the difference? 

Takie o się robi cały czas

sd.png.36105b76a6647d3596d8a15cc17d2c6a.png

Ten update 1803, czyli do Win10 się freezuje i też wywala error :/

 

Edit:lol.png.aadf042cd36f91dbf01c5205e7cc55fb.png

 

Anawa
komentarz
komentarz

Ja bym próbował reinstalować Windows i zainstalować wszystkie aktualizacje z Windows Update, a następnie instalacja sterownika do karty graficznej (jeżeli nie zostanie zainstalowany w międzyczasie).

Poszukiwacz Złóż Diamentów i Krasnoludów
komentarz
komentarz

Pobieram teraz jeszcze nowszą aktualizację(1809) używająć Update Tool'a, asystenta pobierania aktualizacji udostępnionego przez MS. Zobaczymy. Ostateczność to uaktualnienie w miejscu.

Poszukiwacz Złóż Diamentów i Krasnoludów
komentarz
komentarz

Dobra, problem rozwiązany, update tool załatwił sprawę. Nawet podstawowe stery o karty mi się wgrały, potem dodałem własne, nowsze. Powiem tak: nie zalecam na przyszłość, jakby ktoś kiedyś miał podobny problem - korzystać z porad tych dzbanów z Microshitu. Dają ci 50 różnych porad na start i kroków, zaczynając np. od sprawdzenia jak będzie się zachowywał komputer podczas czystego rozruchu, zamiast zacząć od kwestii kluczowej, czyli od skorzystania z zewnętrznego software'u. Bo spoko, ja mogę zainstalować nieaktualny system, potem będę go musiał uaktualnić, ale niech nie będzie tak, że te PODSTAWOWE narzędzia nie działają, nie wiadomo tak naprawdę czemu. Tylko straci się nerwy, jest się zbulwersowanym, kurwica ogarnia i jeszcze głupki z supportu wprowadzają niepotrzebną dezinformację. Dobrze, że chociaż tyle oferują, jak alternatywne rozwiązania jak tej Asystent.

Tak czy siak, dziękować.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.