x-kom hosting

Komputer za 1900

milosz99
utworzono
utworzono

Szukałem komputera do grania w najnowsze gry. Nie chodziło mi o najlepszy sprzęt, tylko chciałem po prostu odpalić FIFĘ 19, pograć na przyzwoitych ustawieniach w GTA V czy Wiedźmina 3. Szukałem po kolei najlepszych opcji, i na allegro znalazłem taką ofertę: https://allegro.pl/do-gier-intel-core-i7-8gb-500gb-geforce-1050ti-4g-i7171704742.html?fromVariant=7199080997

 

Teraz pytanie: Czy wszystko z nim ok? Bo w porównaniu do innych zestawów o podobnej konfiguracji jest on dużo tańszy.

 

Parametry:

Intel Core i7 2600 - TURBO 4x3.80GHz bazowa 4x3.40GHz procesor czterordzeniowy.

Pamięć RAM: 8 GB DDR3

Płyta główna: INTEL H61

Dysk twardy: 500 GB HDD

Karta graficzna: Nvidia GeForce 1050 Ti 4GB

slivero
komentarz
komentarz

Czy czujesz się na siłach samodzielnie złożyć komputer ?

milosz99
komentarz
komentarz

Nigdy nie próbowałem, prawdopodobnie z pomocą poradników i YouTube'a byłbym w stanie, jednak szczerze mówiąc wolałbym kupić gotowy sprzęt i nie martwić się, że coś pójdzie nie tak.

Youki
komentarz
komentarz
Dnia 22.11.2018 o 14:01, milosz99 napisał:

Czy wszystko z nim ok? Bo w porównaniu do innych zestawów o podobnej konfiguracji jest on dużo tańszy.

Tylko ten zestaw to używka z nową kartą graficzną, nie, że wszystko jest nowe.


Posiadasz jakieś podzespoły ze starego PC?

milosz99
komentarz
komentarz

Tak, mam praktycznie cały stary komputer, oprócz karty graficznej, która się jakiś czas temu spaliła.

Youki
komentarz
komentarz

To podaj co tam konkretnie posiadasz w tym zestawie, może coś się nada do nowego.

 

milosz99
komentarz
komentarz

No właśnie z tym jest problem, bo o ile procesor, kartę graficzną i ilość RAM-u łatwo sprawdzić, to z płytą główną i zasilaczem się zaczynają schody.

 

Procesor:

Intel Pentium G620, 2,60 GHz

6 GB RAM

Karta graficzna zintegrowana,

 

Żeby sprawdzić zasilacz i płytę główną bym  musiał zdjąć obudowę, bo jak próbuje sprawdzić model płyty głównej przez różne programy, to jej nazwa wyskakuje jako 'System Product Name'. Nie wydaję mi się jednak, że coś się jeszcze przyda, bo komputer kupowany był jakieś 7 lat temu.

Youki
komentarz
komentarz

Pokaż zrzuty ekranu z programu CPU-Z, z każdej zakładki.

 

milosz99
komentarz
komentarz

Wątpię, że można coś z tego uratować :/

 

cpu-z_1.png

cpu-z_2.png

cpu-z_3.png

cpu-z_4.png

cpu-z_5.png

cpu-z_6.png

Youki
komentarz
komentarz

To spokojnie można rozbudować, kwestia tylko jaki masz zasilacz.

milosz99
komentarz
komentarz (edytowane)

Jutro rozkręcę obudowę i sprawdzę.

 

Znalazłem jeszcze taki zestaw:

 https://allegro.pl/komputer-actina-esport-i3-8100-gtx-1050-ti-8gb-1tb-i7660934252.html?fromVariant=7686378574

 

Jest jeszcze podobny tylko 200 zł droższy, z dodatkowym dyskiem SSD 120:

 https://allegro.pl/gamer-gtl-i3-8100-ssd120-1tb-8gb-gtx1050ti-4gb-i7267766215.html?fromVariant=7267764844

 

I teraz pytanie, czy nawet jeśli zasilacz by się nadał, opłaca mi się rozbudowywać swój, czy lepiej kupić jeden z tych zestawów?

Youki
komentarz
komentarz
11 minut temu, milosz99 napisał:

, opłaca mi się rozbudowywać swój,

Opłaca się, dasz używanego I7 2600, dołożysz RAM, SSD i za resztę zostanie Ci na wydajniejszą kartę.

 

milosz99
komentarz
komentarz
28 minut temu, Youki napisał:

dasz używanego I7 2600

 

Jesteś pewien, że to najlepsza opcja? Wydaję mi się, że w stosunku cena-jakość najlepszym rozwiązaniem jest i3-8100. Nowy jest prawie o połowę tańszy od i7 2600. Porównałem go jeszcze na benchmarku, to ogólną ocenę ma o ponad 15% wyższą.

 

Nie chcę podważać Twoich kompetencji, bo ja zacząłem się tym interesować jakiś tydzień temu, i najprawdopodobniej się mylę. Na 99,9% się mylę. Jednak chciałbym wiedzieć dlaczego, i jak nie popełnić więcej tego błędu :)

i3-8100 vs i7-2600 (1).png

i3-8100 vs i7-2600.png

cinomatic
komentarz
komentarz

Tu nie ma co porównywać wydajności między i7-2600 do i3-8100 tylko tutaj chodzi o to że ta i7-ka mimo że starsza to nadal jest wydajna.

A dzięki zaoszczędzonym pieniądzom będziesz mógł kupić lepszą kartę graficzną co wyjdzie na duży plus dla tego komputera.

 

Do tego i7-2600 można spokojnie wpakować GTX1060 6GB gdzie z tą kartą można spokojnie pograć i w najnowsze gry.

milosz99
komentarz
komentarz (edytowane)

Zasilacz to Qoltec BaseLine o mocy 420W. Domyślam się, że to nie wróży nic dobrego...

IMG_20181127_172632.jpg

Youki
komentarz
komentarz
20 godzin temu, milosz99 napisał:

Nowy jest prawie o połowę tańszy od i7 2600.

Używanego I7 2600 kupisz za 400 zł. Nie wiem gdzie chciałbyś kupić nowy 5 - 6 letni procesor :E A I3 8100 przy obecnej, znacznie zawyżonej cenie 750 - 800 zł względem normalnej 450 - 500 zł to żadne sensowne rozwiązanie. 

milosz99
komentarz
komentarz

Rozumiem :D

 

A co z tym zasilaczem? Nada się, czy trzeba kupić nowy?

Youki
komentarz
komentarz

Obowiązkowo do wymiany jest zasilacz.

 

cinomatic
komentarz
komentarz

Alternatywnie można jeszcze wyrwać i7-3770 za 500 zł. Taka alternatywa po aktualizacji biosu.

milosz99
komentarz
komentarz

A polecicie jakiś porządny zasilacz?

milosz99
komentarz
komentarz

Tylko one mają jedną linię 12V, a słyszałem, że lepsze są dwuliniowe. Tylko nie wiem, czy dobrze słyszałem :(

 

Youki
komentarz
komentarz

Źle słyszałeś w tym wypadku.

 

milosz99
komentarz
komentarz

Dobra, to dzięki wielkie panowie za pomoc

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.