x-kom hosting

Internet - skacze mi ping

riderr
utworzono
utworzono

Witam, od paru dni na internecie skacze mi taki ping jak na zdjęciu, operator twierdzi że u nich wszystko w porządku. jakieś sugestie?

46493637_256619215035210_4820249591666442240_n.jpg

politolog
komentarz
komentarz
10 minut temu, riderr napisał:

Witam, od paru dni na internecie skacze mi taki ping jak na zdjęciu, operator twierdzi że u nich wszystko w porządku. jakieś sugestie?

To jest radiówka/kablówka/mobilny? Jaki modem/router posiadasz? Ile komputerów podłączonych do tej Sieci? Połączenie WIFI czy kabel?

riderr
komentarz
komentarz
Spoiler

 

radiówka, router tp link tl-wr 841n ( sprawdzałem 2 inne routery i to samo dalej) jeden, kabel. Dodam że przez pół roku było okej lecz pare dni temu tak zaczeło świrować.

politolog
komentarz
komentarz
2 minuty temu, riderr napisał:

radiówka, router tp link tl-wr 841n ( sprawdzałem 2 inne routery i to samo dalej

Podłącz jeszcze dla testu np jakiś laptop lub inny komputer. Robisz screeny i jak operator mówi,ze jest OK , to powiedz sprawdzałem na 2 routerach, 2 komputerach to wtedy zgłaszasz jako problem do Dostawcy.

riderr
komentarz
komentarz

zapomniałem dodać, sprawdzane na laptopie znajomego, ping skacze podobnie, a dostawca twierdzi że on nic u siebie nie widzi i wszystko jest okej, tekst typu "przy 100 pingu da sie grac i korzystac" :)

politolog
komentarz
komentarz
3 minuty temu, riderr napisał:

tekst typu "przy 100 pingu da sie grac i korzystac"

To mu napisz czy miał do czynienia z UKE:)

https://www.uke.gov.pl/kontakt/

riderr
komentarz
komentarz (edytowane)

sam już nie mam pojęcia, było okej a od paru dni czuje jakby podłączyli mi kolejne 50 osób pod mój internet na ktrórym nie da sie grać, dodam też że internet co jakiś czas traci połączenie na pare sekund

politolog
komentarz
komentarz
Teraz, riderr napisał:

sam już nie mam pojęcia, było okej a od paru dni czuje jakby podłączyli mi kolejne 50 osób pod mój internet na ktrórym nie da sie grać

Walcz . Na początku składasz skargę/reklamację do swojego operatora dokładnie opisujesz swoja sprawę załączasz screeny, piszesz wyczerpująco. Jeżeli dostawca to oleje, wszystko co ci napisał kopiujesz wchodzisz na stronę UKE, wybierasz właściwą Delegaturę dla siebie( czyt województwo ) i piszesz w formularzu kontaktowym wszystko odnośnie twojego problemu/operatora. UKE to kij urzędowy na dostawców telekomunikacyjnych/internetowych w naszym kraju:).

riderr
komentarz
komentarz

spróbuje, jeszcze jakieś sugestie?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Zrób test na stronie speedtest.net i wrzuć tutaj wynik.

 

Zainstaluj program PingPlotter: https://www.pingplotter.com/products/free.html

Zapuść ping do onet.pl, dodaj cztery pierwsze hopy i ostatni do wykresów, klikając na nie dwukrotnie na liście powyżej. Daj na pełny ekran i rozciągnij okno wykresów trochę do góry, na to szare pole, by były bardziej czytelne. Poczekaj 10 minut i wrzuć tutaj zrzut ekranu. Test wykonuj w dni powszednie w godzinach od 17:00 do 21:00.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.