x-kom hosting

Problem po aktualizacji w10 - ekran

iza121
utworzono
utworzono

Po ostatniej aktualizacji windows 10 pojawił się problem - tj ekran bardzo mocno ściemniał (mimo ustawienia na max jasności) ktoś jeszcze się z tym spotkał? 

 

w moim przypadku komputer jest leciwy, więc korzystam ze sterowników systemowych - i prawdopodobnie to jest problem

Youki
komentarz
komentarz

Raczej problem ze sterownikiem to nie jest.

To jest laptop, komputer stacjonarny?

 

Najprościej będzie podłączyć inny monitor, TV i sprawdzić czy tak samo wszystko jest ściemnione.

 

iza121
komentarz
komentarz

podejrzewam, że jednak, bo po zainstalowaniu programu powerstrip, wróciło do normy, widocznie ten coś wymusza, a męczyłam się z tym od ostatniej aktualizacji czyli 2-3 dni

 

to jest laptop, karta zintegrowana

Youki
komentarz
komentarz

Ten laptop ma tylko kartę zintegrowaną czy dedykowaną także?

Próbowałaś przeinstalować sterowniki od integry?

iza121
komentarz
komentarz

Tylko integra....

 

Nie, bo nie mam do niego sterowników, komp jest zbyt leciwy (nie ma na niego już sterowników wspieranych przez w10), korzystam tylko z sterowników systemowych ;) 

Youki
komentarz
komentarz

Sterowniki od W8.1 ze strony Intela, bo zakładam, że to Integra Intela powinny działać. ;)

 

iza121
komentarz
komentarz (edytowane)

tak, moja karta to: Mobile Intel® 945 Express Chipset Family (Microsoft Corporation - WDDM 1.0) 

tylko, że jak szukam, przez stronę intela to mi wyświetla komunikat: Sorry, no software updates are available. :/ więc w zasadzie, to chyba nici

 

przed chwilą próbowałam instalować stery pod w7 i w trakcie instalacji okazało się, że niby te zintegrowane z w10 są nowsze.... może coś w nich zmieniali, czy, coś, że się pojawił problem z wyświetlaniem

Edytowane przez iza121
Youki
komentarz
komentarz

To jak usuniesz obecne i zainstalujesz te od W7 to powinny być, tylko sprawdź na nich jak z tym wyświetlaczem. ;)

 

iza121
komentarz
komentarz

tylko, że wtedy znikną te najnowsze i nie będę miała jak je zainstalować (nie ma ich na stronie intela, najnowsze, to te do w7), a te starsze nie gwarantują sukcesu, jak będzie sromotna porażka, to będzie ciężko z tego wyjść. Za to po zaintalowaniu programu wspomnianego wyżej wyświetlacz, zaczął działać jak uprzednio. Raczej wolałabym się dowiedzieć, czy ktoś jeszcze na zintegrowanych sterach ma problem z wyświetlaczem w w10 - to by dało jakąś nadzieję, na poprawę sytuacji, gdy uporaliby się z aktualizacjami, z którymi ostatnio mają jakieś gigantyczne trudności.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.