x-kom hosting

Formatowanie

jumanewirusy
utworzono
utworzono

Witam,

Chciałbym sformatować swój zawirusowany dysk. Nie mam możliwości wejścia w pulpit, nie mam także płytki z windowsem. Na innym komputerze pobrałem program Gparted wgrałem go na pendrive i odpaliłem z biosu.
Teraz moje pytanie jak sformatować komputer ale tak żeby windowsa móc zainstalować ponownie pomimo że nie posiadał płyty. W laptopach jest taka opcja jak ukryta partycja recovery. Czy mogę to samo zrobić na PC za pomocą tego programu? W sensie sformatować dysk C (na którym jest zainstalowany windows) i D a później zainstalować windowsa bez płyty tylko z tej partycji? Jest taka możliwość? Przesyłam zdjęcie i proszę o pomoc co mam skasować a co nie i co zrobić żeby potem tego windowsa zainstalować

DSC_0015.JPG

Gawel
komentarz
komentarz

Jaki system chcesz postawić ? Jeżeli Windows 10 to możesz pobrać obraz systemu na USB i wtedy podczas instalacji sformatować

jumanewirusy
komentarz
komentarz

Win 8.1

14 minut temu, Gawel napisał:

Jaki system chcesz postawić ? Jeżeli Windows 10 to możesz pobrać obraz systemu na USB i wtedy podczas instalacji sformatować

Windows 8.1 bo już przyzwyczaiłem się do niego. Znalazłem nawet możliwość pobrania go jednak mój internet będzie to dość długo pobierał stąd moje pytanie czy da sie to zrobić bez ściągania go.

Gawel
komentarz
komentarz

Widać że masz partycje odzyskiwanie, więc możesz chyba go zresetować. Podczas uruchamiania wciskasz F8 albo F9 i szukasz w menu opcji resetowania. Ja osobiście nie uważam tej funkcji, wolę całkowity format

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.