x-kom hosting

+/- 4 000 zł

Michauuu
utworzono
utworzono

Jestem nowym użytkownikiem forum,

Witam serdecznie. :)

 

Poszukuję komputera zarówno do pracy jak i do gier. Pod uwagę biorę dwie możliwości:

1. stosunkowo tani, niewielki, mobilny np. poleasingowy laptop do pracy + komputer stacjonarny do gier,

2. Laptop "gamingowy".

 

Bliżej mi było do pierwszej opcji lecz w ostatnim czasie zauważyłem, że komputery stacjonarne na których da się pograć w nowsze tytuły z wysoko ustawionymi parametrami kosztują dużo więcej niż zakładałem. Znam plusy i minusy laptopa takie jak brak możliwości wymiany podzespołów czy możliwość przenoszenia komputera choćby do domu czego nie zrobię z PCtem.

 

Chciałbym dowiedzieć się ile tak naprawdę trzeba wydać, żeby kupić komputer stacjonarny na którym włączę na wysokich detalach np Wiedźmina? Ostatnia z nowszych gier w jaką grałem to było GTA V i np oczekiwałbym, że pójdzie mi ono na kupionym sprzęcie na tzw. ULTRA. Ostatnio ktoś mnie poinformował, że za taki komputer trzeba wyłożyć min. 4,500 zł, gdzie przewidywałbym na taki sprzęt około 3 000 zł + zakup ekranu. 

Przeglądając oferty laptopów natrafiłem na przykładowy model laptopa:

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-lenovo-legion-y520-15ikbn-i5-7300h-8gb-1tb-gtx1050-4gb-win10-80wk00empb-1b7pb

 

Czy np taki model poradzi sobie z wszystkimi nowymi tytułami?

 

Posiadałem też kiedyś laptop na którym grałem w gry ale niestety zauważyłem, ze po kilku latach użytkowania bardzo spadała jego wydajnośc, mimo, że wymieniałem pasty chłodzące, czyściłem z kurzu itp. Zastanawia mnie tez, czy nadal laptopy posiadają taką przypadłość czy nie ma już problemu z grzaniem się sprzętu itp.

 

Szukam najbardziej ekonomicznej i optymalnej opcji i nie wiem co tak naprawdę byłoby najlepszym wyborem.

 

Za wszelką pomoc wielkie dzięki i oczywiście odpowiem na wszelkie pytania w razie czego.

 

 

Michauuu
komentarz
komentarz

Dzieki za pomoc. A jak jest z żywotniością takiego sprzetu? Ile trzeba by około wydać na PC'ta żeby uzyskać taki sam efekt? 

Prosaid
komentarz
komentarz

Żywotność to kwestia losowości oraz jak dbasz o sprzęt, nikt Ci tego nie określi.

Acer Nitro 5 i5-8300H/8GB/256/Win10 GTX1050Ti
Matryca FULL HD IPS, całkiem niezłe wykonanie, podświetlana klawiatura, całkiem niezłe czasy pracy na baterii, łatwy dostęp do podzespołów, dobry stosunek ceny do wydajności. Aktualnie w bardzo dobrej cenie.

Acer Aspire 7 i7-8750H/16G/240+1000/Win10 GTX1050Ti FHD
Matryca FULL HD matowa IPS, procesor 8 generacji zdecydowanie wydajniejszy od 7, aluminiowa obudowa stonowany design, podświetlana klawiatura, system w cenie, niezłe audio. 

magisterinżynier991
komentarz
komentarz

Jakbyś chciał lapka w którym możesz sobie wymienić części to polecam firmę Dream Machines , upgrade ram czy dysku to żaden kłopot , a w flagowych modelach czyli serii X możesz wymienić procek , kartę , ram , dysk więc sprzęt na dłuższy czas.

 

Ile chciałbyś wydać maxymalnie na zakup porządnego laptopa?

Michauuu
komentarz
komentarz

Ciekawa opcja, pierwszy raz o niej słyszę szczerze mówiąc. A to prawda, że teraz lepiej wstrzymać się z kupnem sprzętu bo poszły ceny kart w górę? Ew. poczekać na jakiś "black friday"? 
Myślę, że 4,500 zł to mniej więcej ta górna granica. 
Zastanawia mnie też, czy faktycznie np procesor i5 nowszej generacji niż i7 poprzedniej jest już  lepszy i bardziej wydajny?

Youki
komentarz
komentarz

Ceny już dawno poszły w górę i raczej w najbliższym czasie nie ma się co spodziewać obniżek.

4 godziny temu, Michauuu napisał:

czy faktycznie np procesor i5 nowszej generacji niż i7 poprzedniej jest już  l

Jest praktycznie tak samo wydajny. Obydwa procesory mają 4 rdzenie oraz 8 wątków.

 

magisterinżynier991
komentarz
komentarz
18 godzin temu, Michauuu napisał:

Ciekawa opcja, pierwszy raz o niej słyszę szczerze mówiąc. A to prawda, że teraz lepiej wstrzymać się z kupnem sprzętu bo poszły ceny kart w górę? Ew. poczekać na jakiś "black friday"? 
Myślę, że 4,500 zł to mniej więcej ta górna granica. 
Zastanawia mnie też, czy faktycznie np procesor i5 nowszej generacji niż i7 poprzedniej jest już  lepszy i bardziej wydajny?

 

masz link do stronki i sobie zerknij, aczkolwiek w tym budżecie to X'a nie upolujesz . Plus za to tych lapków taki, że wymieniając części nie tracisz gwarancji (np ram czy dysk)

https://dreammachines.pl/pl/laptops

Michauuu
komentarz
komentarz

Oglądałem już tą stronę. Jak z jakością wykonania tych komputerów? Rozumiem, że tylko w X'sach można wymieniać kartę graficzną i procesor?

Youki
komentarz
komentarz

W tej cenie nie dostaniesz nowego laptopa klasy DTR z możliwością wymianą GPU oraz CPU. Trzeba podwoić budżet, albo szukać używek.

Michauuu
komentarz
komentarz

Znalazłem dwa interesujące mnie modele. Może któryś z Was podpowie mi który z nich bedzie lepszym wyborem. 

1. https://dreammachines.pl/pl/laptop_details/G1050Ti-15PL28 - tutaj tylko zastanawia mnie trwałość tego sprzetu, jakość wykonania, głośność pracy - ktoś ma jakieś informacje? 

 

2. https://www.x-kom.pl/p/449861-notebook-laptop-15-6-lenovo-legion-y530-15-i5-8300h-8gb-240-1tb-gtx1050ti.html - w tym wypadku to sprawdzona marka. Zdecydowałbym sie na wersje z dyskiem SSD 240 GB za dopłata - całość 4150 zł.

 

I zupełnie z innej beczki, mocny laptop poleasingowy z 2 gb kartą graficzną która jednak nie służy do grania z tego co wiem. Czy karty w tych komputerach są niekompatybilne lub niedostosowane do gier mimo swojej mocy obliczeniowej i ten temat można od razu odpuścić?

Mam na myśli np taką karte:

NVIDIA Quadro K2000M

lub sprzet z taka:

https://at-outlet.pl/laptopy-lenovo/lenovo-thinkpad-w540-15-i7qm-240ssd-16gb-win10-gw12?from=listing&campaign-id=20

 

Z góry wielkie dzieki za pomoc!

Youki
komentarz
komentarz
27 minut temu, Michauuu napisał:

tutaj tylko zastanawia mnie trwałość tego sprzetu, jakość wykonania, głośność pracy - ktoś ma jakieś informacje? 

 

To jest zwykły kadłbuek Clevo N850 o którym już wiele zostało napisane. Poza tym ten sam laptop kupisz z logiem Hyperbook czy Smart7

Michauuu
komentarz
komentarz

Dzieki. A jak z tymi poleasingowymi?

który z tych dwóch według Ciebie byłby lepszym wyborem? I co to znaczy kadłubek? :D

Youki
komentarz
komentarz

To leciwy laptop, K2000M to 5 letni układ, do nowszych gier wydajnościowo się nie nada.

 

Michauuu
komentarz
komentarz

A co myślisz o tym Lenovo który załączałem wcześniej? 

Youki
komentarz
komentarz
Dnia 18.11.2018 o 12:47, Michauuu napisał:

w tym wypadku to sprawdzona marka

Psuje się tak samo jak reszta. Y530 w tej konfiguracji też będzie OK.

 

Michauuu
komentarz
komentarz (edytowane)
Prosaid
komentarz
komentarz

To są starsze modele z procesorami 7 generacji.

Michauuu
komentarz
komentarz

Widzę, ale znalazłem taki cytat:
"GTX 1060 to jedna z trzech przełomowych kart grafiki (ich wydajność zrównała się z wydajnością kart z komputerów stacjonarnych) Pascal, które pojawiły się w drugiej połowie 2016 roku i dominowały w najmocniejszych notebookach z 2017 roku. Choć jest znacznie słabsza od kart GTX 1070 i GTX 1080, można stwierdzić, że jest najsensowniejsza z nich, gdyż wyposażone w nią laptopy nie gotują się w środku a ich ceny nie są zawrotne. GTX 1060 jest o około 50% wydajniejszy od GTX-a 1050 Ti a GTX 1070 jest o 50% wydajniejszy od niego. Uwaga: GTX 1060 ma na ogół 6 GB pamięci VRAM, ale występuje też wariant z 3 GB VRAM-u (a - jak wiadomo - w wielu nowych grach to mało do grania na najwyższych ustawieniach)." 

Co by wskazywało, że 1060 jest naprawdę dużo lepszy. I teraz pytanie czy nie warto poszukać czegoś za 200/300 zł więcej z tą kartą i np procesorem 7 generacji?

Youki
komentarz
komentarz

Jak i7 7700HQ z 1060 to można poszukać, w połączeniu z 7300HQ szału nie ma

 

krystian922
komentarz
komentarz

Jeśli masz możliwość nabycia konfiguracji i7 7gen + 1060 max-q to niema się co zastanawiać, tylko brać :) Tym bardziej, że  modele z kartą1060 pojawiają się rzadziej, a jeśli już to są horrendalnie drogie.

Michauuu
komentarz
komentarz
15 godzin temu, krystian922 napisał:

Jeśli masz możliwość nabycia konfiguracji i7 7gen + 1060 max-q to niema się co zastanawiać, tylko brać :) Tym bardziej, że  modele z kartą1060 pojawiają się rzadziej, a jeśli już to są horrendalnie drogie.

 

Nawet jeśli byłoby to 1060 max-q i nienajnowszy procesor?

Bo max Q są trochę gorsze, tak? 

krystian922
komentarz
komentarz

Wersja max-q od zwykłej 1060 różni się tylko i wyłącznie obniżonym taktowaniem. Pozostałe parametry są takie same. 

Wersja max q jest gorsza od wersji "Zwykłej" o 15%, jest to nadal dużo wydajniejsza karta niż 1050Ti, a procesor podczas grania ma drugorzędne znaczenie  

Michauuu
komentarz
komentarz

Czyli lepiej i7300HQ + GTX 1060 Max Q 

niż

i5 8300H + GTX 1050 TI ?

Prosaid
komentarz
komentarz

To zależy od gier choć do nowszych powinien być bardziej wydajny pierwszy zestaw.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.