x-kom hosting

Awaria dysku HDD

Grzeslaw007
utworzono
utworzono

Witam, mam pewien problem z zewnętrznym dyskiem Seagate Mobile HDD 1.5 TB 2.5'. Otóż podczas nagrywania odłączył mi się port usb, do którego podłączony był dysk. Po ponownym podłączeniu (port działa, standard 3.0, próbowałem na innych portach) portu explorerator windows nie widział dysku, więc zacząłem szukać po kompie. Zacząłem od: Zarządzenie komputerem>zarządzanie dyskami. Po otwarciu zakładki zarządzanie dyskami wyskakuje okienko (inicjowanie dysku), więc wybieram styl mbr, a następnie dalej. Tutaj pojawia się problem, ponieważ w kolejnym kroku wyskakuje error "Niepoprawna Funkcja". Dysk jest nieznany, nieprzydzielony i nie zainicjowany. Marnując siły, przeszedłem do diskparta, dysk widać, partycji oraz woluminu nie. Posłużyłem się komendą create partition primary, lecz na przeszkodzie stoi error CRC. Postanowiłem sprawdzić SMART, który pokazuje tylko pojemność, wersje oprogramowania numer seryjny i to na tym się kończy. Na koniec przeskanowałem dysk w zakresie bad sektorów. Wynik jest porażający, nie ma ani jednego zdrowego sektora. Dysk nadaje się do wywalenia, czy może warto jeszcze popróbować? Dzięki za pomoc :D

Gawel
komentarz
komentarz

Ja bym spróbował go wybebeszyć i podłączyć bezpośrednio pod płytę główną. Wtedy będzie pewność

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Spróbuj jeszcze komendy diskpart (oczywiście jeżeli tam nic nie masz ważnego bo ta komenda wszystko usuwa)

DISKPART> Clean

Później należy wszystko od początku robić założyć partycje, sformatować itd.

Grzeslaw007
komentarz
komentarz

@Gawel próbowałem dalej nic z tego

@Dark_Moon Poprawnie wyczyścił nośnik lecz przy tworzeniu partycji create partition primary wyskakuje błąd CRC, przez który nie moge utworzyć partycji, a bez niej to nie rusze

 

SMART nic nie pokazuje, nawet temperatury

Może w skutek odłączenia poszło spięcie albo coś

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.