x-kom hosting

Dual-boot z Windows na dysku zaszyfrowanym przez VeraCrypt

Bruce666
utworzono
utworzono

Witam, 
Mam laptopa z zainstalowanym obecnie Windowsem 10, a cały dysk jest zaszyfrowany przez VeraCrypt (nie wiem czy ma to znaczenie ale algorytm SHA-256). 

Potrzebuję doinstalować Linuxa (CentOS), który działałby na zasadzie dual-boot z Windowsem. Wiele razy to robiłem, ale nigdy na zaszyfrowanym dysku. 

Stąd też mam parę pytań: 

  1. Czy mogę bezproblemowo zainstalować Linuxa na zaszyfrowanym dysku? (mam na myśli to, czy instalator Linuxa rozpozna szyfrowanie i zapyta o hasło...)
  2. Jeśli pierwsze jest niemożliwe, to czy aby bezproblemowo zainstalować Linuxa muszę całkowicie zdjąć szyfrowanie dysku? 
  3. Jeśli zdejmę szyfrowanie dysku, to czy po instalacji systemu, przy działającym Dual-boocie mogę z powrotem zaszyfrować dysk czy lepiej zaszyfrować oddzielnie partycje? 

Pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.