x-kom hosting

Jak nabyć nowy system?

ManLan
utworzono
utworzono

Okej, a więc przedstawię krótko moją sytuację: Mam wątpliwości co do oryginalności i legalności mojego Windowsa Home Premium. Nie mogę znaleźć naklejki COA ani innych potwierdzeń. Zdecydowałem się kupić nowy system legalny. Moje pytanie brzmi: Jak go kupić? Gdzie? Ja nie chce przez internet, wolę tak normalnie, fizycznie. Jaki w ogóle system mam kupić, bo chodzi mi o taki najprostszy 64 bit licencja typu OEM i bez żadnych farmazonów, taki idealny. Ja na komputerze tylko korzystam z chrome oraz programuje w C++. W tym temacie jestem całkowicie zielony. Jaki sklep mam wybrać Może być coś z typu Media Expert, Neonet? Naprawdę nie wiem. Chcę żeby cena była przystępna. Ktoś podesłał mi kiedyś link :https://www.ceneo.pl/27863141 ale czy warto? Jak kupić taki w sklepie fizycznym a nie internetowym? I najważniejsza sprawa to system ma być legalny i w pełni oryginalny. Co muszę mieć(dostać) aby być w pełni pewnym? Naklejka COA,i co jeszcze, jakaś faktura?Kolejna sprawa: Czy jeżeli jestem zielony to sam dam radę go zainstalować itd?

Proszę o pomoc.

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Nie lepiej Windows 10. Przecież Windows 7 będzie jeszcze wspierany przez rok a potem narażony na różne nieprzyjemności. Oficjalna sprzedaż Windows 7 została zakończona 5 lat temu a producenci mogli sprzedawać Win 7 tylko przez rok od momentu wejścia Win 10. Więc gdziekolwiek byś nie kupił tego Win 7 to robisz to na własną odpowiedzialność, bo tak naprawdę nie wiadomo co to jest.

ManLan
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Dark_Moon napisał:

Nie lepiej Windows 10. Przecież Windows 7 będzie jeszcze wspierany przez rok a potem narażony na różne nieprzyjemności. Oficjalna sprzedaż Windows 7 została zakończona 5 lat temu a producenci mogli sprzedawać Win 7 tylko przez rok od momentu wejścia Win 10. Więc gdziekolwiek byś nie kupił tego Win 7 to robisz to na własną odpowiedzialność, bo tak naprawdę nie wiadomo co to jest.

No ok, to przyjmijmy że chcę Windows 10. Co w takim razie?

Dark_Moon
komentarz
komentarz

W każdym sklepie, najlepiej tam gdzie taniej najlepiej na płycie - wystarczy spojrzeć na to forum ile problemów ludzie mają podczas instalacji z USB - i może być wersja OEM, ponieważ jest tańsza a możesz ją później zainstalować na nowym komputerze tak sam jak i BOX. W sklepie dostaniesz zapakowane i z naklejką i wiesz, że to ty jesteś tym pierwszym użytkownikiem.

ManLan
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Dark_Moon napisał:

W każdym sklepie, najlepiej tam gdzie taniej najlepiej na płycie - wystarczy spojrzeć na to forum ile problemów ludzie mają podczas instalacji z USB - i może być wersja OEM, ponieważ jest tańsza a możesz ją później zainstalować na nowym komputerze tak sam jak i BOX. W sklepie dostaniesz zapakowane i z naklejką i wiesz, że to ty jesteś tym pierwszym użytkownikiem.

A jaka cena może być tego? 

Ps. Czyli Windowsa 7 lepiej nie kupowac nawet w takim normlanym sklepie jak Media Expert, Neonet itd?

Dark_Moon
komentarz
komentarz
1 minutę temu, ManLan napisał:

Windowsa 7 lepiej nie kupowac nawet w takim normlanym sklepie jak Media Expert, Neonet itd?

A maja oni Windows 7?

Cena to około 450 zł no np. tu oni maja pełno salonów sprzedaży

https://www.x-kom.pl/p/248984-system-operacyjny-microsoft-windows-10-home-pl-64bit-oem-dvd.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click

ManLan
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Dark_Moon napisał:

Okej, kupię Windows 10. Ale naprawdę to tyle kosztuje Nie da sie nabyć po 200zł?

 

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Nie da się :). Chyba, że po znajomości od kogoś, kto kupił osobno ten system i był pierwszym właścicielem (wymagania licencji). tak sprzedaż jest legalna. Ale nie radzę kupować w taki sposób w internecie od nieznajomych.

I jeszcze sprawdź czy twój komputer się nadaje do tego Windows 10

ManLan
komentarz
komentarz
3 minuty temu, Dark_Moon napisał:

Nie da się :). Chyba, że po znajomości od kogoś, kto kupił osobno ten system i był pierwszym właścicielem (wymagania licencji). tak sprzedaż jest legalna. Ale nie radzę kupować w taki sposób w internecie od nieznajomych.

A trzeb amieć jakieś odpowiednie wymagania sprzętowe czy coś? Czy każdy 64 bit się nada?

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Na twoim miejscu zrobiłbym tak. Bierzesz jakiś inny dysk - chodzi o to aby nie likwidować tego Win 7 - instalujesz Win 10 bez kupowania na razie, bo on zdaje się jakiś czas działa bez aktywacji i wypróbujesz go na swoim komputerze jak działa. jak wszystko będzie ok to go sobie kupisz dostaniesz klucz i uaktywnisz.

Jest jeszcze zdaje się jakaś możliwość darmowego upgrade  z Win 7 do Win 10 tzn. klucze nadal przechodzą, trzeba by było na tym forum poszukać takich tematów. Tylko jeżeli uważasz, że masz pirata to nie rozwiąże sprawy, bo nawet po upgrade będziesz przez Microsoft uznawany za pirata.

Poniżej była ostatnio taka dyskusja, może ci się przyda.

https://www.forumpc.pl/topic/467508-którą-wersję-windowsa-10-wybrać-i-kiedy/?tab=comments#comment-2827373

 

a tu można pobrać Win 10 i zrobić sobie nośnik

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.