x-kom hosting

Razer Ornata Chroma - nie działa

Vaio
utworzono
utworzono

Witam, 

Od pewnego czasu (tj. 4msc) nie działa mi klawiatura Razer Ornata Chroma. Na dole wstawię link do filmiku gdzie jest pokazany mój problem i mam nadzieję, że ktoś z Was będzie wiedział co zrobić. Z góry dziękuję za odpowiedź. Tutaj film. Wystarczy kliknąć w ten tekst.

Gawel
komentarz
komentarz

System ją wykrywa ? Na innym komputerze sprawdzałeś ?

Nevras
komentarz
komentarz

Obok jest inna klawiatura - masz podpięte obydwie jednocześnie?

Vaio
komentarz
komentarz
8 godzin temu, Gawel napisał:

System ją wykrywa ? Na innym komputerze sprawdzałeś ?

Tak, system ją wykrywa. Wyskakuje komunikat, że jest podłączona, nawet załącza się program razer. Na innym komputerze też sprawdzałem. 

 

7 godzin temu, Nevras napisał:

Obok jest inna klawiatura - masz podpięte obydwie jednocześnie?

 Nie są podpięte obydwie.

Vaio
komentarz
komentarz

Ktoś coś? 

Nevras
komentarz
komentarz

Odinstaluj całkowicie sterownik klawiatury i zrestartuj komputer (bez wgrywania nowych sterowników). Klawiatura powinna sama zainstalować się na nowo po ponownym uruchomieniu systemu. Jak nie pomoże, możesz spróbować drivery od producenta. Ostatnim krokiem jest reklamacja produktu.

Vaio
komentarz
komentarz
20 godzin temu, Nevras napisał:

Odinstaluj całkowicie sterownik klawiatury i zrestartuj komputer (bez wgrywania nowych sterowników). Klawiatura powinna sama zainstalować się na nowo po ponownym uruchomieniu systemu. Jak nie pomoże, możesz spróbować drivery od producenta. Ostatnim krokiem jest reklamacja produktu.

Ok, zrobię to ale mógłbyś mi powiedzieć co to sterownik klawiatury i drivery od producenta? Kompletnie nie wiem o co chodzi. 

Nevras
komentarz
komentarz

Podłącz klawiaturę. Klikając prawym na ikonie Mój komputer -> Właściwości -> Menedżer urządzeń -> Klawiatury -> na liście znajdujesz klawiaturę -> klikasz prawym i Odinstaluj urządzenie. Od razu uruchamiasz komputer ponownie, nie odłączaj klawiatury. Przy wznowieniu systemu klawiatura zainstaluje się ponownie sama. Daj znać czy pomogło.

 

Drivery producenta to te sterowniki, które są do pobrania na stronie producenta. W pierwszej kolejności zrób jednak powyższą ścieżkę i nie instalując niczego innego zrestartuj komputer.

Na tej samej liście, przy Odinstaluj urządzenie jest Zaktualizuj urządzenie. Możesz tego spróbować, jak pierwsza próba odinstalowania nie pomoże.

  • 3 tygodnie później...
Vaio
komentarz
komentarz
Dnia 9.11.2018 o 20:44, Nevras napisał:

 

Eh, niestety nie działa. Pozostaje mi tylko dać na reklamację, jak tylko znajdę paragon :p

  • 1 rok później...
Matheo21
komentarz
komentarz (edytowane)

Najpierw trzeba odpiąć klawiaturę a następnie podpiąc i w tym samym czasie wcisnąć (Jednocześnie) Caps Lock + escape 

  • 2 miesiące później...
strzelczyk
komentarz
komentarz (edytowane)

powyższy sposób zadziałał, dziękuje bardzo,  myślałem że klawiatura do wyrzucenia będzie. pozdrawiam 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.