x-kom hosting

Znajomi słyszą co mam w słuchawkach

Ciechu723
utworzono
utworzono

Jak w temacie. Znajomi słyszą co mam w słuchawkach. Używam słuchawek dokanałowych z mikrofonem JBL TT110. System operacyjny windows 10. Sytuacja ma miejsce w komunikatorach ts3 discord oraz grach - csgo.

Badger20k
komentarz
komentarz

ale w sensie, że słuchawki nie wygłuszają za dobrze i taki pogłos słyszą? może dokup jakiś zewnętrzny  mic, nawet najtańszy jak ten. Słuchawki tego pokroju mają bardzo często średnie mikrofony, które zbierają bardzo otoczenie.

 

Ciechu723
komentarz
komentarz

Ale on nie zbiera otoczenia. Słychać to co mam w uszach. Wytłumienie jest raczej dobre. 

Nevras
komentarz
komentarz

@Badger20k Część output'u ze słuchawek trafia do mikrofonu - problem programowy, nie hardware'owy.

 

Masz sterowniki Realtek? Jeżeli tak, klikasz prawym -> Sound Manager -> Microphone i zobacz czy masz usuwanie szumów tła. To może być jeden z powodów. Jak nie, to wejdź w ustawienia mikrofonu (sterowniki dźwieku lub/i Windows), zobacz czy masz jakiś boost na mikrofonie. Staraj się nie używać programowego wzmacniacza mikrofonu, bo to podbija też wszelkie zakłócenia i powoduje takie wariowanie. Tylko jeden główny suwak Vol min/max.

 

Daj znać jak poklikasz.

Ciechu723
komentarz
komentarz

Jak na screenach, zwiększenie wydajności mam na 0. Realteka nie mam. Co ciekawe nie moge zmienić żadnych ustawień w zakładce efekt mikrofonu. Z tego co słyszałem tłumienie echa akustycznego mogłoby rozwiązać mój problem, ale nie mogę go ustawić.

em.PNG

fd.PNG

zw.PNG

Tłumienie echa akustycznego samo odznacza się po sekundzie.

Nevras
komentarz
komentarz

Musisz mieć jakiś nadrzędny soft, prawdopodobnie do karty dźwiękowej. Laptop czy stacjonarka? Jak laptop to jaki model, a jak stacjonarka to jaka płyta główna (i ewentualna karta dźwiękowa)? Zaraz znajdziemy jak ten soft może się nazywać, chyba że wiesz jaki to jest.

 

U mnie, dla przykładu, ASUS obdarował mnie Sonic Studio III przy instalowaniu driverów MoBo.

Ciechu723
komentarz
komentarz

Też mam Asusa, VIVO Book pro N580G. Ale nie kojarzę Sonic Studio.

Faktycznie, znalazłem Asus Smart Audio. Mam do wyboru 4 opcje 

Nagrywanie głosu, Technologia VOIP, formowanie wiązki i sala konferencyjna.

Nevras
komentarz
komentarz

Przyznaję, że nie znam programu - zrób proszę screen, żebym wiedział co szukać w sieci. Przy okazji, wyczytałem na stronie producenta, że u Ciebie pod audio może instalować utility o nazwie "ICEsound" (/"ICE Audio Wizard"). Utility (software) do audio powinien być domyślnie aktywny wśród ikonek na pasku zadań po prawej stronie, o ile nie zablokowałeś go w autostart lub nie odinstalowałeś.

 

Ciężko pomaga się zdalnie, będąc wzrokowcem :D 

Jak idę złą drogą, to może ktoś się wtrąci.

Ciechu723
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie nie, dobrze idziesz, z tym, że Audio river to bardziej equalizer. Już robię screeny.

aw.PNG

ice power.PNG

sm mic.PNG

smng.PNG

Nevras
komentarz
komentarz

Możesz odznaczyć tę "redukcja szumów mikrofonu"? Czy tutaj też jest zablokowane? Wciąż stawiam, że któryś "polepszacz" programowy szkodzi zamiast pomagać. Musisz szukać takich haseł jak "redukcja szumów", "eliminowanie tła" itp. Odhaczaj to i testuj efekty. Ewentualne opcje "wzmocnienia sygnału" jakbyś znalazł również na zero.

Recording, Gaming i Speech mode - te trzy okna mogą być interesujące. (pierwszy screen)

Ciechu723
komentarz
komentarz

A jakbym odhaczył tryb wyłączności w ustawieniach windowsa, to czy wtedy czasem wyłącznej kontroli nad urządzeniem nie ma oprogramowanie windowsa?

Nevras
komentarz
komentarz

Trybem wyłączności możemy odpowiednio zezwalać aplikacjom na przejmowanie kontroli nad urządzeniem oraz nadawać temu procesowi priorytet. Jak najbardziej możesz spróbować - na tym etapie nie zaszkodzisz, o ile nie zapomnisz co klikasz żeby ewentualne parametry przywrócić ;) Odhacz tryb wyłączności i spróbuj wyłączyć redukcję szumów.

Ciechu723
komentarz
komentarz

Ehh nic to nie dało, dalej słychać muzykę jaką mam w tle. Mikrofon w smart audio tez ma podbicie na 0.

 

Z zaznaczonymi wszystkimi i z odnazczonymi wszystkimi dalej słyszą co mam w słuchawkach...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.