x-kom hosting

Instalowanie systemu na nowym dysku

Bartjek
utworzono
utworzono

Cześć, kupiłem dysk SSD na który chcę wgrac system Win 10. Obecnie posiadam dwa dyski HDD, mam zainstalowany system Win 7 i chcę również sformatowac partycje na której jest obecnie system. Win 10 jest nowym system wiec klucze są inne. 

W jakiej kolejności mam zainstalowac system i sformatowac dysk?

Wydaje mi się, żeby napierw sformatować partycje z systemem, odłączyć dyski HDD, podłączyć SSD, zainstalować system i podłączyć dyski.

Youki
komentarz
komentarz

Tak, możesz tak zrobić jak napisałeś.

 

Bartjek
komentarz
komentarz

Dzięki, zapomniałem jeszcze o jednym. Jak najlepiej usunąc stary system, bo nie wiem za bardzo jak to zrobić w momencie gdy przekładam dyski. 

Uruchomić instalowanie systemu na strym dysku, na samym początku go sformatowac i wyjść z tego? Zamienić dyski i zainstalowac system? 

 

Nevras
komentarz
komentarz

Podłącz nowy dysk SSD, wystartuj komputer z nośnika z plikami instalacyjnymi Windows 10, sformatuj wszystkie nośniki HDD, zainstaluj Win10 na SSD, done.

Bartjek
komentarz
komentarz

Z tego co kojarze to nie powinno sie instalowac systemu z podłączonymi kilkoma dyskami bo pliki rozruchowe mogą sie wgrac tam gdzie nie powinny. 

 

Nevras
komentarz
komentarz

Pierwsze słyszę, zawsze podłączałem wszystkie dyski przed włączeniem konfiguracji Windows.

Na odpowiednim etapie zobaczysz okno z listą wszystkich dysków, wybrane sformatujesz, a potem na SSD zainstalujesz nowy system. Pomaga to też wtedy, gdy przeinstalowujesz dysk systemowy, a resztę dysków nie chcesz ruszać (bez odpinania kabli).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.