x-kom hosting

Płyta główna świeci przy wyłączonym komputerze

kuba90
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam 

Taki problem płyta jak w sygnaturce system Windows 10 PRO. Właśnie go złożyłem i mam problem taki że po wyłączeniu kompa oświetlenie RGB płyty to odpustowe :-) cały czas świeci. Jak to wyłączyć? W biosie jakaś opcja ? 

dominiknowak
komentarz
komentarz

Może byś napisał jaka płyta główna? :P 

Nevras
komentarz
komentarz

Po wyłączeniu jednostki niektóre funkcje wciąż są podtrzymywane na napięciu (niektóre USB, pojedyncze podświetlenie, zegar). W przypadku oświetlenia MoBo - ot taki bajer. Gdybyś miał podświetlane kostki RAM, to przy uśpieniu dodatkowo one też by się świeciły ;)

 

Spróbuj ścieżkę w BIOS: BIOS Advanced > Onboard device configuration > RGB lighting > in sleep > off. Albo wyłączaj listwę przy komputerze :D 

@dominiknowak jest w sygnaturze, jak napisał :) czyli w podpisie pod postem

kuba90
komentarz
komentarz

Z listwą to już temat ogarnięty :D a tak na poważnie jutro sprawdzę w biosie.

kuba90
komentarz
komentarz

No faktycznie jest jak byk w biosie aura off i po problemie

kuba90
komentarz
komentarz

Odświeżam problem dalej występuje. Po zmianie w biosie diody aura nie świecą po wyłączeniu komputera ale działa to tylko raz. Przy kolejnym włączeniu i wyłączeniu kompa dioda się świeci zmiana w biosie się cofa sama. 

Nevras
komentarz
komentarz

Oprogramowanie do AURA -> zakładka SHUT DOWN -> OFF

kuba90
komentarz
komentarz

Dalej lipa to nie pomaga już mnie to wku.... było brać msi nigdy z tą firmą problemu nie miałem a z asusem to zawsze coś 

Nevras
komentarz
komentarz (edytowane)

BIOS/UEFI -> Advanced > APM Configuration > ErP Ready > Enable (S4+S5)

 

Powoduje to wejście płyty głównej w niski poziom zużycia energii po wyłączeniu systemu, czyli wyłącza dodatkowe obwody które domyślnie są ciągle pod napięciem. Stąd również ważna uwaga - pomoże to z Twoim problemem świecenia, ale nie należy tego stosować przy układach z mocniejszym overclocking'iem CPU/RAM. Domyślnie niektóre obwody podtrzymują napięcie po wyłączeniu systemu (m.in.) właśnie po to, aby łatwiej komputer wstał przy narzuconym OC.

 

Na koniec, po powyższych krokach, cofasz się do BIOS Advanced > Onboard device configuration > RGB LED lighting "ON" -> pojawi się In sleep, hibernate and soft off states dajemy na "OFF"

 

Teraz już powinno być OK.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.