x-kom hosting

Problem z Windowsem 10 - uszkodzony dysk ssd?

Maxick
utworzono
utworzono

Cześć!

 

Piszę tutaj bo może uda mi się uzyskać od Was informację odnośnie mojego problemu. 

 

Kupiłem 2 miesiące temu nowy komputer. 

MSI PL62 7RC.

 

Od momentu kupienia komputera musiałem już 3 razy przeinstalowywać system. 2 razy po jakiejś aktualizacji windowsa (nie dało się nic zrobić, przywrócić do ostatnio działającego stanu czy z kopii zapasowej) ostatnio pojawił się bluescreen i po restarcie nie dało się zrobić nic - system padł. Przy próbie reinstalacji nie jestem w stanie zainstalować systemu na dysku ssd. Klikając na niego i wciskając dalej pojawia się klepsydra i tak wisi przez kilka minut po czym znika i nic się nie dzieje lub czasem zawiesza się tak, że trzeba go zresetować druga sytuacja gdy próbuję podzielić go na jakieś partycje. Sytuacja wygląda identycznie. Dopiero instalacja na dysku HDD przynosi skutek i system działa normalnie. Wygląda mi to na jakieś uszkodzenie dysku. Pracowałem wcześniej przez 2 lata na win10 i nie miałem nigdy takich problemów, żebym co chwile musiał reinstalować system co by potwierdzało jakąś wadę dysku. 

 

Czy ktoś może spotkał się z sytuacją lub po moim opisie jest w stanie coś więcej powiedzieć co może powodować taką sytuację, czy dysk faktycznie może być uszkodzony?

 

Dziękuję z góry za odpowiedzi! 

 

 

IMG_2091 (1).jpg

Youki
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Maxick napisał:

czy dysk faktycznie może być uszkodzony?

Na to wygląda, niestety.

bischop
komentarz
komentarz

sprawdź informacje ze S. M. A. R. T. i zobacz czy nie na tam komunikatów odnośnie błędów. 

 

Włącz systemowy scandisk z opcja skanowania sektorów. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.