x-kom hosting

Zabezpieczenie kompa przed oddaniem do serwisu

NewJoker
utworzono
utworzono

Witam,

 

niedługo muszę oddać komputer do serwisu (problemy z kartą graficzną - pewnie szykuje się jej reklamacja). Zakładam, że w serwisie będą musieli włączyć komputer i z poziomu pulpitu sprawdzić co się dzieje plus ew. aktualizować sterowniki czy coś. Chciałbym jednak zrobić tak żeby moje dane (ikony, pliki, zakładki w przeglądarce itd.) nie były tak zupełnie na wierzchu. Nie ma potrzeby żeby wszystko zgrywać i czyścić kompa, ale po prostu nie chcę żeby mieli wszystkie moje rzeczy jak na talerzu (w tym faktury, dokumenty, prywatne zdjęcia itp.). Jak to najprościej zrobić, tak żeby też po zwrocie z serwisu móc łatwo wrócić do obecnego stanu ? Czy wystarczy stworzyć nowe konto w systemie, zalogować się na nie a na to, z którego korzystam nałożyć hasło ? Nie chcę za bardzo grzebać żeby nie skończyło się tak, że i ja stracę dostęp do swoich danych ;-) Dlatego też odpada wyjmowanie dysku - za mało się znam na takie zabawy.

 

Z góry dziękuję za pomoc

Youki
komentarz
komentarz

Pytanie czy w serwisie nie będą chcieli Ci systemu postawić na nowo jak to często bywa? ;)

 

NewJoker
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam nadzieję, że nie. Poproszę żeby tego nie robili jeśli nie będzie konieczności. Ostatnio już przy wymianie karty przeinstalowali mi Windows i chociaż dane zostały to musiałem instalować wszystko na nowo.

 

Ale zakładając, że nie będą tego robić to taki sposób z nowym kontem zadziała ? Czy tylko ikon nie będzie a dane na dysku normalnie dostępne ?

Edytowane przez NewJoker
Youki
komentarz
komentarz

Dane na dysku będą dostępne. Może zrób folder, przerzuć tam wszystko i zabezpiecz folder?

NewJoker
komentarz
komentarz

Stwierdziłem, że dam sobie spokój z ukrywaniem plików na dysku. I tak nikt tam nie zajrzy. Schowam tylko ikony. Jest jakiś sposób żeby to łatwo zrobić i potem szybko przywrócić ? Dodać nowy pulpit czy coś w tym stylu ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.