x-kom hosting

Komputer nie widzi nagrywarki

MichalPLx
utworzono
utworzono (edytowane)


Witam,

problem jest taki, mój komputer nie widzi nagrywarki. Wczesnej ja widział, wiec nie jest to wina portu( wiem, bo był jeszcze chwile temu widoczny menadżerze urządzeń, ale sterownik nie działał). Wiec odinstalowałem sterownik, aby zainstalować nowy. I tu pojawia się problem, bo teraz komputer kompletnie go nie widzi, a gdy instaluje sterowniki pojawia się ten komunikat(zdjęcie).

Z góry dzięki za pomoc.

Nagrywarka to ASUS DRW-24F1ST (albo B1ST, ale raczej na 99% F1ST)

asus.jpg

Edytowane przez MichalPLx

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Kiedyś pomagało takie coś. Wejdź do panel sterowania> system> menadżer urzadzeń

i usuń całkowicie sterownik jeżeli tam jest (gorzej jeżeli nagrywarka nie jest w ogóle widoczna). potem nic nie instaluj i zrestartuj komputer. Może Windows sam znajdzie jakiś zastępczy ogólny.

A co to za system?

 

MichalPLx
komentarz
komentarz (edytowane)

windows 7, właśnie o to chodzi, ze wcześniej widział, ale sterownik nie działał, wiec go odinstalowałem. Teraz nie chce się zainstalować nic. 

Jezeli chodzi o ten model to jest to jeden z tych: ASUS DRW-24B1ST, F1MT, B3MT, B5ST. Wyglądają tak samo, a nie mogę wyjąc stacji, bo zasilacz blokuje, wyjmę go jak już nic innego nie zadziała, no chyba ze to pomoże z tym problem odrazu

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4d36e965-e325-11ce-bfc1-08002be10318}

znalzłem cos takiego, usunąc wpisy, które tam są ?

Edytowane przez MichalPLx
Dark_Moon
komentarz
komentarz

W przypadku nagrywarek czasami pomagało grzebanie w rejestrze. Poniżej link do odpowiedzi z Microsoft. Chodzi mi o poradę nr 5

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/314060/your-cd-or-dvd-drive-is-not-recognized-by-windows-or-other-programs

Tam pomagało usuwanie UpperFilters i LowerFilters. Sam to kiedyś robiłem i być może tylko to zadziała. W końcu jak Microsoft tak radzi to nic nie pozostaje jak uwierzyć.

To jest taki stary problem, że nawet stworzyli specjalną stronę. Typ nagrywarki ma raczej mniejsze znaczenie, bo to powszechny problem.

MichalPLx
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie mam UpperFilters i LowerFilters, wiec idę do metody 6, zobaczymy, może zadziała

 

Edit1: nie pomogło, no chyba, że mam coś po tym jeszcze zrobić

 

Edit2: bios widzi stacje dysków i jest to na 100% Asus DRW-24F1ST

Edytowane przez MichalPLx

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.