x-kom hosting

FreeBSD backup

godelko
utworzono
utworzono

Witam

Jak zrobić backup całego systemu freebsd na zewnętrzny dysk?

  • 3 tygodnie później...
godelko
komentarz
komentarz

Zrobiłem przez dd, klonowałem partycję aktualnie zainstalowanego systemu nazwa partycji: da0s1a na nową partycję na innym dysku da1s1a. (obie partycje te same systemy plików UFS i MBR). Jedynie pojemność partycji da1s1a jest dużo większa niż źródłowej ? Nie wiem czy to ma jakiś wpływ, wydaje mi się że nie ma.

Bootowalem na 2 kompuerach i ten sam błąd ( zdjęcie w załączniku).

Po zamontowaniu tej partycji da1s1a i przejrzeniu plików wszystko się zgrało i po wywołaniu komendy df -h - obie partycje co do zajętej przestrzeni na dysku jak i partycji są identyczne.

Patrzyłem kernel jest itd sprawdzałem plik w /etc/fstab i edytowałem lecz i to nie pomogło.

Wpisywałem też set currdevv="da1s1a" i enter i później boot, ale wywala błąd, że nie może znaleźć kernela.

 

Co mogę zrobić? Coś źle zrobiłem? Proszę o pomoc :)

46517537_349229205840268_1172985422855274496_n.jpg

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jakim poleceniem sklonowałeś partycje ?

  • Super 1
godelko
komentarz
komentarz

dd if=/dev/sda1 of=/dev/sdb1

Już rozwiązałem problem, trochę przypadkiem nie spodziewałem się, że mogło ty być spowodowane, że podłączam dysk przez stację dokującą na usb. Podłączyłem dysk przez sata i normalnie zbootował. A wcześniej tą stację dokującą próbowałem bootować na serwerze i na laptopie i było to samo. Dzięki za pomoc

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

sda1 i sdb1 odwołują się raczej do partycji a nie całego dysku. To jest klonowanie partycji a nie dysku.

godelko
komentarz
komentarz (edytowane)

No tak, podałem partycje,z da0s1a na da1s1a. I dlaczego nie chce bootować przez stację dokującą usb?

 

A i jeszcze jedno pyt:

Jeżeli zrobię kopię całego dysku na dysk zewnętrzny podłączony do USB, to jeżeli bedę chciał zrobić recovery to mam sformatować cały dysk? I robić to np. z freeBSD live cd czy jak?

 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)
23 godziny temu, godelko napisał:

Jeżeli zrobię kopię całego dysku na dysk zewnętrzny podłączony do USB, to jeżeli bedę chciał zrobić recovery to mam sformatować cały dysk? I robić to np. z freeBSD live cd czy jak?

Myślę, że tak. Jeśli masz jakiś nadmiarowy dysk, warto by przetestować ten wariant. Zwłaszcza jeśli to jest jakiś ważny komp w firmie, to warto być przygotowany za wczasu na najgorsze.

 

23 godziny temu, godelko napisał:

No tak, podałem partycje,z da0s1a na da1s1a. I dlaczego nie chce bootować przez stację dokującą usb?

To chyba zależy od możliwości płyty głównej.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.