x-kom hosting

Plik wykonywalny do powerschel

kolmar3
utworzono
utworzono

witam jak w temacie chciałbym utworzyć skrót a raczej plik wykonywalny do powerschell

tak jak to się robi w  przypadku CMD.EXE        np. nazwa pliku.exe   lub bat

 

chciałbym uruchomić kilka takich poleceń  z jednego pliku wykonawczego ?

Get-AppxPackage *windowsstore* | Remove-AppxPackage

Anawa
komentarz
komentarz

Utwórz plik .txt

 

Wpisz polecenia.

 

Zmień rozszerzenie na .bat

 

Uruchom

kolmar3
komentarz
komentarz

Witam 

nie stety to działa tylko w CMD a nie w powerschell 

 

podobno jest skrót nie z końcówką bat a sp1        ale tez nie działa 

 

 

pestka12
komentarz
komentarz

Witam.

 

Jeśli chcesz zacząć pisać w powerschell użyj edytora stworzonego przez microsoft. Uruchamia się go tak klikasz start->wpisujesz powershell-> i wybierasz powershell ISE.

 

Liczę że pomogłem i życzę miłego dnia.

kolmar3
komentarz
komentarz

Bardzo dziękuje za szybką pomoc 

sprawdzę czy wszystko za działało i dam znać :)

kolmar3
komentarz
komentarz

witam sprawdziłem wszystko oraz sprawność polecenia i wszystko się zgadza oraz działa  tylko trochę nie po mojej myśli plik który tworzy powerschell jest do ręcznego uruchomienia 

 

ja potrzebował bym uruchomić te polecenie Get-AppxPackage *windowsstore* | Remove-AppxPackage    z CMD  ponieważ program w którym chcę użyć polcenie widocznie nie uruchamia polecenia z powerschella  tylko z lini polleceń CMD 

 

teraz moje pytanie czy jest możliwość uruchomienia tego polecenia z lini komend CMD lub ewentualnie uruchomić plik wsadowy powerschella z lini komend CMD 

skrypt dodany w załaczniku 

sklep store delete 2.ps1

kolmar3
komentarz
komentarz

Witajcie wszyscy jeszcze raz krok po kroku sprawdziłem wszystkie plecenia ,wszystko działa 

ale jak już wspomniałem wyżej zbytnio nie zadowala mnie to 

 

otóż 

 

w notatniku piszę taką  komendę 


powershell
 Get-AppxPackage *windowsstore* | Remove-AppxPackage

 

zapisuję to jako plik .BAT  

I odpalam jako administrator  uruchamia się plik 

i otrzymuję coś takiego 

 

C:\Users\Marcin\Desktop>powershell
Windows PowerShell
Copyright (C) Microsoft Corporation. All rights reserved.

PS C:\Users\Marcin\Desktop>                                                                 - W tej linice brakuje drugiego polecenia 

 

wygląda to tak jak by cmd czekał aż dodam ręcznie polecenie  jak zrobić to żeby proces był zautomatyzowany  odpalam skrypt wszystko ładnie idzie 

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.