x-kom hosting

Pomożecie zrobić małe OC?

tomciobucio
utworzono
utworzono

Siemka! Mój sprzęt to:

Pł. Gł. ASUS m2n-e SLI

Proc. AMD Athlon 64 x2 4000+

Pam. 2 x 1gb Geil 800mhz cl4 1,8v

graf. 2 x ASUS gf 7300gt w SLI

Zas. Cheiftec 450w

Chłodzenie proc. Pentagram AlCu hp-120 vertical

chłodzenie w obudowie 2x wentylator 120mm cooler master + pentagram +120mm w zasilaczu.

Chciałbym z tego wyciągnąć nieco więcej. Da się cokolwiek podkrecić?

Z góry dzięki i pozdrawiam! :)

jascha_violin
komentarz
komentarz

Odpal AquaMark - moim zdaniem trzeba by sprawdzić co w Twoim kompie jest słabym ogniwem - CPU czy grafika - i na tym się skupić, a nie kręcić "w ciemno"... ;-)

Dużo osób na pewno skrytykuje pamięci - Geile słabo się kręcą - ale ja z 800 na 940 dałem, więc jak na Geile to już coś - ustaw je w BIOSie na manual i pomału podnoś. Jak nie wstanie to napięcie w górę - ja im dałem 2,1 i jest OK, ale i 2,2 pewnie wytrzymają spokojnie. Timingi ustaw im ręcznie na 4-4-4-12.

Miłej zabawy!

dar55
komentarz
komentarz
Timingi ustaw im ręcznie na 4-4-4-12.
chyba się leko pomyliłeś , autor timingi daj na BY SPD lub AUTO , same się ustawią jak będzie kręcić ram , jak dasz małe timingo to cikomp może nie wstać , pamiętaj o napieciu-> sprawdź jakie mają twoje ( jakie powinny mieć ) i wczasie podnoszenia ramu dodaj 0,1-0,2 Vdim

z procka niewiele wyciśniesz ale może coś się uda , delikatnie podnoś FSB

zasada najpierw podnnosisz procka przez FSB , później ram dzielnikiem

jascha_violin
komentarz
komentarz

Jeśli się pomyliłem to sorry i dzięki za sprostowanie. Napisałem jak sam zrobiłem i działało. ;-)

tomciobucio
komentarz
komentarz

Bede sie staral troche podniesc...chociaz musze powieedziec ze nie kumam jeszcze tego biosa. bede sie musial pobawic w wolej chwili. sciagne ten programik i zobazce co jest nie tak :) a z grafikami nie powinno byc tak zle, bo mam dwie w sli i np colin dirt smiga na medium.

W AquaMark3 otrzymalem taki wynik:

GFX 7,656

CPU 8,914

-------------

53,571

Nie znam sie,wiec co wy na to...?

Gość
komentarz
komentarz

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=...amp;hl=aquamark

Widać, że masz za kiepską kartę grafiki w stosunku do proca. Powinno być Grafika:Procesor 2:1, czyli jeżeli procesor ~9 tysięcy, to karta grafiki ~18 tysięcy.

Pozdrawiam.

dar55
komentarz
komentarz
Widać, że masz za kiepską kartę grafiki w stosunku do proca
a co to ma do OC jego sprzętu ?

http://www.forumpc.pl/index.php?showforum=115 poczytaj Rankingi i popatrz na screenach jak mają inni ustawione parametry - patrz na konfiguracje najbliższe twojej

tomciobucio
komentarz
komentarz

juz nie kumam...za drugim razem pokazalo mi juz taki wynik:

AquaMark3_test.JPG

nie wiem dlaczego mi tak nie pokazalo za pierwszym razem... moze mostek do sli mam zle wpiety i raz mi czyta 2 karty a raz jedna...?

post-17594-1209126280_thumb.jpg

Gość
komentarz
komentarz

Z tego procka mozesz wyciagnąc nawet 3.2wiedziałem kilku uzytkowników z takim oc na ac freezer 7 pro(czyli troszkę gorszym).

Gość
komentarz
komentarz
wiedziałem kilku uzytkowników z takim oc na ac freezer 7 pro(czyli troszkę gorszym).

A powiesz mi kto im montował Freezera 7 pro na AM2?

Lewy12
komentarz
komentarz

Pewnie chodziło mu o Freezera 64 pro ale do 3 Ghz spokojnie dojedzie.

A i procka i tak musisz podkręcić bo ci ramy na 700Mhz chodzą a nie na 800Mhz wszystko przez procka :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.