x-kom hosting

Instalacja Systemu! #NowyDysk

MaTGaminG
utworzono
utworzono

Witam! ;) 

Obecnie system mam zainstalowany na zwykłym dysku HDD o pojemności 1TB Podzielony jest on na dwie partycje (Na DYSKU "C" mam System oraz Programy a na DYSKU "D" same Gry a nie chcial bym ich stracić)
System na Nowym dysku SSD będę instalował z płyty. Niestety Win8.1 bo taki mam kupiony (pare lat temu nie bylo jeszcze Win10) :( 
Zastanawiam się jak poprawnie zainstalować system :hmm: Bo boje się zeby cos nie spierniczyć tam z tymi partycjami :( 

PS. Słyszałem ze pod czas instalacji na nowym dysku najlepiej odlączyć ten co mam HDD  

 

Youki
komentarz
komentarz
30 minut temu, MaTGaminG napisał:

Niestety Win8.1 bo taki mam kupiony (pare lat temu nie bylo jeszcze Win10) 

Jak masz klucz to powinien działać przy instalacji Windows 10.

 

31 minut temu, MaTGaminG napisał:

PS. Słyszałem ze pod czas instalacji na nowym dysku najlepiej odlączyć ten co mam HDD  

Można. Czyli w Twoim przypadku uruchamiasz instalator, formatujesz partycję C z systemem, wyłączasz instalator, odpinasz HDD, uruchamiasz instalator, instalujesz system na dysku SSD.

MaTGaminG
komentarz
komentarz
11 minut temu, Youki napisał:

Jak masz klucz to powinien działać przy instalacji Windows 10.

 

Można. Czyli w Twoim przypadku uruchamiasz instalator, formatujesz partycję C z systemem, wyłączasz instalator, odpinasz HDD, uruchamiasz instalator, instalujesz system na dysku SSD.

ok to jak odepne hdd to wtedy bedzie 1 partycja i na niej zainstalowac system?

a co do instalacji win10 to wtedy juz nie z plyty?

Youki
komentarz
komentarz

Tak.

To już wedle Twojego gustu. Pobierasz instalator ze strony Microsoft a czy potem to wrzucisz na Pendrive czy płytę zależy od Ciebie. :) 

MaTGaminG
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Youki napisał:

Tak.

To już wedle Twojego gustu. Pobierasz instalator ze strony Microsoft a czy potem to wrzucisz na Pendrive czy płytę zależy od Ciebie. :) 

ok a komp w ktorym momencie wyłaczyc 

Youki
komentarz
komentarz

W sensie?

MaTGaminG
komentarz
komentarz
Teraz, Youki napisał:

W sensie?

No ze zrobie format dysku C wyłącze instalator i wtedy czym wyłączyć pc najlepiej i czy odraz po zamknieciu instalatora? a potem to juz odlączyc HDD wiem

Youki
komentarz
komentarz

Jak wyłączysz instalator to komputer się zrestartuje.

 

MaTGaminG
komentarz
komentarz (edytowane)
Teraz, Youki napisał:

Jak wyłączysz instalator to komputer się zrestartuje.

 

No ale HDD odłączyć kiedy... przeciez dysk trzeba odłączyć przy OFF PC chyba 

Youki
komentarz
komentarz

Jak Ci się zrestartuje PC to wtedy go wyłącz poprzez przytrzymanie przycisku Power i wtedy. :gobi: 

MaTGaminG
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Youki napisał:

Jak Ci się zrestartuje PC to wtedy go wyłącz poprzez przytrzymanie przycisku Power i wtedy. :gobi: 

tak btw to takie ssd zamówilem :) co o nim sądzisz? 

https://www.x-kom.pl/p/387049-dysk-ssd-goodram-240gb-25-sata-ssd-mlc-irdm-gen2.html

Youki
komentarz
komentarz

Kiepski wybór. Za 20-30 zł więcej jest znacznie opłacalniejszy wariant PRO z 5 letnią gwarancją i lepszym, dwu kanałowym kontrolerem.

 

MaTGaminG
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Youki napisał:

Kiepski wybór. Za 20-30 zł więcej jest znacznie opłacalniejszy wariant PRO z 5 letnią gwarancją i lepszym, dwu kanałowym kontrolerem.

 

Ale lepsze niz HDD :) i ten też chyba pochodzi 

Youki
komentarz
komentarz

Pochodzi, ale 20 zł więcej za lepszą wydajność i 2 lata dłuższą gwarancję to prawie co nic. 

MaTGaminG
komentarz
komentarz (edytowane)
3 minuty temu, Youki napisał:

Pochodzi, ale 20 zł więcej za lepszą wydajność i 2 lata dłuższą gwarancję to prawie co nic. 

Trudno :( Już za poźno zeby anulować zamówienie :( 

PS W przyszłości nowy komp to wtedy już Dysk M2 :) 

Theeryk1234
komentarz
komentarz

Zawsze masz opcję odesłania produktu do 14 dni od zakupu bez podania przyczyny. 

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Zrób tak,żeby w komputerze był podłączony tylko Dysk SSD.

 

 

https://www.spidersweb.pl/2017/08/jak-zainstalowac-system-windows-10.html

 

Pobierz sobie obraz 10-siątki.

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

 

Podczas instalacji jak zawoła o klucz zrób pomiń.(Nie mam klucza produktu)

Zainstaluj na samym SSD

Dopiero po zainstalowaniu wybierz zmień klucz i podasz ten z Twojej 8-mki.

 

SSD pochodzi

 

 

 

MaTGaminG
komentarz
komentarz
Godzinę temu, TORNADOS napisał:

Zrób tak,żeby w komputerze był podłączony tylko Dysk SSD.

 

 

https://www.spidersweb.pl/2017/08/jak-zainstalowac-system-windows-10.html

 

Pobierz sobie obraz 10-siątki.

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

 

Podczas instalacji jak zawoła o klucz zrób pomiń.(Nie mam klucza produktu)

Zainstaluj na samym SSD

Dopiero po zainstalowaniu wybierz zmień klucz i podasz ten z Twojej 8-mki.

 

SSD pochodzi

 

 

 

Zrobie tak jak Youki mowil chyba bedzie dobrze tak jak on powiedzial                      a czm nie moge odraz klucza wpisac tylko pomin?

Gość
komentarz
komentarz

Zrób wedlug instrukcji jak podał Tobie kolega Youki.

 

12 godzin temu, MaTGaminG napisał:

  a czm nie moge odraz klucza wpisac tylko pomin?

Bo nie miałeś wcześniej na tej płycie zainstalowanej 10-siątki.

MaTGaminG
komentarz
komentarz (edytowane)
Godzinę temu, TORNADOS napisał:

Zrób wedlug instrukcji jak podał Tobie kolega Youki.

 

Bo nie miałeś wcześniej na tej płycie zainstalowanej 10-siątki.

Aktualnie mam 10 bo dawniej byla darmowa aktualizacja ze starszej wersji na nowszą :P Wiec teraz nwm :P 

Gość
komentarz
komentarz
41 minut temu, MaTGaminG napisał:

Aktualnie mam 10 bo dawniej byla darmowa aktualizacja ze starszej wersji na nowszą

A no to jak już tam był 10, to teraz wgrywasz normalnie nawet klucza nie wpisujesz,on się sam aktywuje>

Youki
komentarz
komentarz
7 godzin temu, TORNADOS napisał:

nawet klucza nie wpisujesz,on się sam aktywuje>

Pod warunkiem, że wcześniej używałeś Windowsa z kontem Microsoft, nie jako zwykłe konto lokalne offline. :gobi:

Gość
komentarz
komentarz

Nie jest wymagane konto Microsoft

 

Wraz z "dziesiątką" Microsoft wprowadził nowe rozwiązanie z zakresu aktywacji, tak zwane uprawnienie cyfrowe. To oznacza, że w pewnych przypadkach klucz produktu nie jest potrzebny do aktywacji i ma to zastosowanie w następujących przypadkach:

  • Urządzenie z oryginalnym Windows 7 lub Windows 8.1 zostało uaktualnione do Windows 10;
MaTGaminG
komentarz
komentarz

@TORNADOS A można zainstalowć system na SSD bez odłączania HDD? bo nie chce mi sie za bardzo bawic w to :P

cinomatic
komentarz
komentarz

Ta zabawa to albo odłączenie przynajmniej jednego kabla od dysku co zajmie Ci 1 minute lub w biosie przy dysku ustawienie na disable.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.