x-kom hosting

Problem z autorunem (auto odtwarzaniem płyt)

hubwinn
utworzono
utworzono

Witam, mam pewien problem z auto odtwarzaniem płyt.. Nie chodzi mi tu o to czy jest on włączony czy nie, bo jest i jak płyta jest w napędzie to wyświetla się komunikat autorunu..  Wydaje się że jest wszystko ok, lecz kiedy mam grę w napędzie to zamiast pisać uruchom lub odtwórz plik, wyświetla mi się 'importuj obrazy i wideo' a przecież np: Gta Sa to gra a nie film.. Czytnik mam sprawny raczej, bo wszystko instaluje jak jest płyta ok, lecz ten autorun tak jak by nie wiedział jakiej zawartości jest płyta.. dam tu załącznik żeby było widać w czym problem.  Dodam że mam tak samo w każdych innych grach na płycie.. Wiem że mogę wejść ręcznie w setup, lecz nie wiem dlaczego czyta mi to głupie wideo skoro to jest gra? Czy to nie od tego że dysk na którym jest ten cały Windows był wcześniej w laptopie? (teraz dałem go do pc bo laptop nie działa) Może coś w rejestrze poszperać ? 

image.png

Anawa
komentarz
komentarz

Jaki to jest Windows? 7?

hubwinn
komentarz
komentarz

Tak to jest win 7

Anawa
komentarz
komentarz

Wejdź w panel sterowania, a następnie wybierz autoodtwarzanie i zmień opcje na wybrane przez siebie.

 

autorun.png.4831e379e9675538c5af2e0066bb092c.png

hubwinn
komentarz
komentarz

Problem w tym że nie ważne co bym tam zmienił to i tak będzie tak samo.. chyba jedyne rozwiązanie to zainstalowanie nowego wina xd.. ustawiłem domyślone i było tak samo.. Następnie zmieniłem w oprogramowaniu i gry zainstaluj lub uruchom. Następnie obrazy, pliki audio i wideo zmieniłem na 'pytaj mnie za każdym razem'.. Nic się nie zmieniło więc w audio i wideo zmieniłem na 'nie podejmuj żadnej akcji' tak samo jak wcześniej wyświetlała mi się propozycja tego co tam u góry na screenie.. Próbowałem z tym długo przed tym jak wysłałeś mi to i wiedziałem że nic z tym nie zdziałam.. Akurat tak oczywiste rzeczy jak opcje autoodtwarzania w panelu to każdy wie więc chyba oczywiste że sprawdzałem to.. Podsumowując.. ustawienia w autoodtwarzaniu kompletnie nic nie dają w tym przypadku, nawet jeśli ustawił bym wszystko na 'Nie podejmuj żadnej akcji', czy randomowo klikał bym w różnych typach jakieś opcje. 

image.png.bd207c6e174809b55dcfae9e058557f3.pngimage.png.9a6b17e3c86ca45c775d66fb5c8fa5fe.png  dodam że ta ikonka widoczna na 2 screenie jest taka sama zawsze.. chodzi mi o to że nigdy nie pojawia się ikonka z płyty.. W tym przypadku powinna wyświetlić się taka ikonka gta san andreas jaką widać na pierwszym screenie

Anawa
komentarz
komentarz

Hmm... może w takim razie - przynajmniej profilaktycznie - skorzystaj z programu CCleaner, aby wyczyścić rejestr systemowy. Może coś w rejestrze jest nie tak i to powoduje, że autorun nieprawidłowo działa.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.