x-kom hosting

Automatyczna edycja metadanych w plikach mp3

Statur
utworzono
utworzono

Cześć, mam pewien problem związany z odtwarzaniem i zarządzaniem muzyką. Mianowicie system bez mojej ingerencji edytuje metadane za każdym razem, gdy włączę muzykę metodą "Odtwórz wszystko" - w sumie najbardziej naturalne wyjście, w przypadku gdy w jednym folderze są tylko utwory z jednego albumu. Nigdzie w internecie nie znalazłem niczego co mogłoby mi pomóc, a przynajmniej poznać mechanizm stojący za tym.

 

Do rzeczy:

- Sytuacja wyjściowa: folder z muzyką, każdy plik otagowany następująco: Wykonawcy uczestniczący, Tytuł, Nr, Album; brak natomiast okładek

- Kiedy ma miejsce sytuacja: chcę posłuchać muzyki, więc włączam cały album w sposób opisany powyżej (odtwarzając wszystkie utwory w folderze, tj. albumie poprzez Windows Media Player)

- Co się dzieje: przeważnie zmiany nie dzieją się od razu, zazwyczaj około 3-4 piosenki z albumu metadane zostają nadpisane (dzieje się to zupełnie automatycznie bez jakiejkolwiek mojej zgody) - dodana zostaje okładka, zmieniają się informacje o utworze widoczne standardowo w lewym górnym rogu, pojawiają się ukryte pliki w folderze (nowa miniaturka, obraz albumu i odpowiednio zmodyfikowany desktop.ini), w samym pliku czasami pojawiają się nawet metadane, których wcześniej tam nie było zapisanych, np. Kompozytor, itp.

 

W większości przypadków ogranicza się do bezbolesnych zmian, jednak:

- często zdarza się, że okładka nie jest właściwa (głównie przy twórcach niezależnych, którym daleko do mainstream'u; wówczas dodana zostaje okładka albumu o podobnej nazwie lub w ogóle wykonawcy o podobnej nazwie, lecz bywa, że z zupełnie innego gatunku (w ten sposób The Enigma TNG zmieniło się w Enigma)),

- zmiany zaburzają estetykę i jednolitość.

 

Spotkał się ktoś może z taką sytuacją? Z góry dziękuję za odpowiedź

Raciawelli
komentarz
komentarz

W Media player wejdź w Organizuj > Opcje... > zakładka Biblioteka. Przejżyj swoje ustawienia w części "automatyczna aktualizacja informacji o multimediach dla plików", zwłaszcza część "pobierz dodatkowe informacje z internetu" :) 

  • Dziękuję 1
Statur
komentarz
komentarz

Dzięki ;) To teraz już tylko muszę odkręcić ręcznie to spustoszenie w niektórych folderach

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.