x-kom hosting

Zablokowane pobieranie plików?

Bruce666
utworzono
utworzono

Witam

Zanim przejdę do problemu przedstawię jak sprawa ma się u mnie software'owo. 

Na laptopie zainstalowany jest Ubuntu 18.04 LTS. Na nim, zainstalowana jest wirtualna maszyna z Windows 7 Pro. (Dziwna konfiguracja wynika z tego, że na co dzień używam Linuxa, a na potrzeby studiów potrzebuję Windowsa wraz z pakietem Visual Studio Community)

 

Problem polega na tym, że internet normalnie działa, jednak nie mogę pobierać plików - w załączeniu zrzut ekranu. Mam komunikat o zablokowanym dostępie do internetu. Z początku myślałem, że to kwestia przeglądarki, ale zarówno z Opery jaki i Internet Explorera nic nie idzie zrobić - ten drugi informuje o braku internetu. Na Linuksie problem ten nie występuje i mogę ze spokojem pobrać. Oczywiście mogę sobie tę instalkę przerzucić na wirtualną maszynę, ale na dłuższą metę będzie to dość spore utrudnienie. 

Wie ktoś jak temu zaradzić? 

BLOKADA.png

  • 4 tygodnie później...

Marchew94
komentarz
komentarz

Hmm jak nie wina dostawcy internetu bo internet śmiga elegancko to może ten Ubuntu ma wgrane jakieś bezsensowne zabezpieczenia przed pobieraniem jakichkolwiek plików. Lepiej wywalić tego całego Ubuntu i zostawić sobie ten Windows 7

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.