x-kom hosting

Problem z VLC Player i OBS Studio

pawel291
utworzono
utworzono

Witam. Proszę o pomoc ponieważ już osiwiałem z powodu mojego problemu. Chcę puścić streaming z kamery zewnętrznej na YouTube. Mam zainstalowany VLC Player, który odtwarza obraz z kamery i OBS Studio, które powinno ten obraz z VLC Player przechwycić, jednak tego nie robi. Pojawia się czerwona kropka w lewym górnym rogu okna OBS i koniec. Próbowałem sposobów z internetu, czyli wyłączenie firewalla, nic nie dało. Tę czerwoną kropkę usunąłem poprzez skrót Ctrl+F, tak, że cały ekran jest w czerwonej ramce, tak jak być powinno, ale dalej obrazu nie ma. Jest jakaś przeszkoda między VLC a OBS, ale nie wiem jaka. Nie mam już żadnego pomysłu. Bardzo was proszę o pomoc!

Bez tytułu.png

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Obraz idzie z kamery IP tak ? Masz już obraz w VLC Player ? Naciśnij w OBS źródło Odtwarzacz VLC, następnie naciśnij plusik i ponownie wklej link do streamu z kamery IP. Poczekaj chwilkę, powinno załapać.

  • Super 1
pawel291
komentarz
komentarz
40 minut temu, MasterYoghourt napisał:

Obraz idzie z kamery IP tak ? Masz już obraz w VLC Player ? Naciśnij w OBS źródło Odtwarzacz VLC, następnie naciśnij plusik i ponownie wklej link do streamu z kamery IP. Poczekaj chwilkę, powinno załapać.

To działa. To na prawdę działa! To już i tak sukces, ale w tym przypadku, VLC w ogóle nie jest potrzebny bo program bezpośrednio wchodzi na daną ścieżkę i odtwarza obraz. A kiedyś pobierał obraz bezpośrednio z VLC. Także niby rozwiązało to problem, ale nie do końca, bo np. jeśli chciałbym zrobić stream jakiegoś nagrania, filmu to nadal nie będzie działać. 

 

Dlaczego też obraz streamuje się do YouTuba maksymalnie w 480p?

 

Pozdrawiam i bardzo dziękuję!

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Spróbuj ze starszą wersją VLC, poniżej 3.x. Może brakuje kompatybilności.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.