x-kom hosting

Jak poprawnie sformatowac komputer?

patolinho
utworzono
utworzono

Witam, z góry przepraszam jeśli umieściłem temat w złym dziale ale nie wiedziałem gdzie najbardziej by pasował. Mam pytanie, kupiłem sobie dodatkowy dysk SSD i chciałbym sformatować komputer, a system zainstalować na nowym dysku SSD. Nigdy nie formatowałem komputera więc nie do końca wiem jak za to się zabrać. Skąd potem pobrać sterowniki żeby wszystko sprawnie poszło? O czym warto pamiętać jeszcze przed samym formatem? Proszę o pomoc, z góry dziękuję za poświęcony dla mnie czas. Pozdrawiam

Ancio123
komentarz
komentarz (edytowane)

Dyski możesz sformatować podczas instalacji systemu oraz wybrać na którym ma być zainstalowany. .Warto pamiętać o zapisaniu ważnych danych. Podaj jaką masz płytę główną

Ancio123
komentarz
komentarz (edytowane)
2 godziny temu, patolinho napisał:

Jeżeli to windows 7 to warto przygotować sobie sterownik do neta "LAN" oraz realtek. Znajdziesz je na stronie której wysłałeś w zakładce "Wsparcie". Pamiętaj również o sterownikach do karty graficznej analogicznie jak z płytą główną ;)

patolinho
komentarz
komentarz

win 10 akurat to jest

 

 

Ancio123
komentarz
komentarz
2 minuty temu, patolinho napisał:

win 10 akurat to jest

 

 

Pobierz:

Realtek

Lan

USB 3.0

patolinho
komentarz
komentarz

a jak partycjonowac dysk?

Ancio123
komentarz
komentarz
Teraz, patolinho napisał:

a jak partycjonowac dysk?

Podczas instalacji systemu,wybierasz bodajże instalacja niestandardowa,najlepiej sformatować oraz usunąć wszystkie partycje i zrobić je od nowa. 

Patrz na załącznik.

Obrazek5.png

Następnie klikasz na "DYSK" i wybierasz opcję formatuj ;)

Po stworzeniu partycji pamiętaj o wybraniu dysku na którym ma być zainstalowany system,po prostu klikasz na ten dysk i wybierasz "dalej"

patolinho
komentarz
komentarz

dobra, dziękuje bardzo za pomoc :D

Ancio123
komentarz
komentarz
Teraz, patolinho napisał:

dobra, dziękuje bardzo za pomoc :D

Gdybyś miał z czymś problem pisz śmiało ;) postaram się pomóc

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.